|
|
کدخبر: ۱۰۴۶۶۶

اگر از طرفداران هنر هفتم باشید، حتما هرچند وقت یک‌بار سری به سالن‌های سینما در نقاط مختلف شهر بسته به فیلم مورد علاقه‌تان می‌زنید.

به گزارشامیدبه نقل از جام جم، هرچند این روزها مشغله زندگی، ورود گسترده اینترنت، قاچاق فیلم، عرضه فیلم ها در شبکه نمایش خانگی و سرانجام مشکلات اقتصادی از شمار سینماروها کاسته و بسیاری از مردم ترجیح می دهند فیلم ها را در منزل و بدون هزینه چیپس و پفک و پف فیل و ده ها برج دیگر ببینند، اما هنوز دیدن فیلم روی پرده بزرگ و نقره ای سینماها و حال و هوای خاص سالن ها که حس فیلم دیدن را تحریک می کند، طرفداران خاص خود را دارد.

به همین علت اگر مثل خیلی ها مدتی است سینما نرفته اید و می خواهید پس از مدت ها با پرده جادویی آشتی و خاطراتی تازه کنید، بدانید اکنون بسته به نوعسینماها و کیفیت سالن و تجهیزات آن قیمت بلیت ها متفاوت شده است. سازمان سینمایی وزارت ارشاد در سال ۹۲، قیمت بلیت سینماهای کشور را به ترتیب؛ مدرن: ۶۰۰۰ تومان، ممتاز: ۵۰۰۰ تومان، درجه یک: ۴۰۰۰ تومان و درجه ۲:۲۵۰۰ تومان تعیین کرده است.

به عنوان مثال،بلیتسینماهای مدرنی چون «آزادی»، «زندگی» و «ماندانا» در تهران با قیمت ۶۰۰۰ تومان و سینماهای ممتازی مانند «ایران» با قیمت ۵۰۰۰ تومانی و سینماهای درجه یک مانند «آفریقا» و «فلسطین» با بلیت ۴۵۰۰ تومان عرضه می شود. البته اگر اهل صرفه جویی باشید، می توانید روزهای سه شنبه به سینما بروید؛ زیرا در این روز به علت کمی تماشاگر در وسط هفته، قیمت بلیت سینما نیم بهاست. در این میان، برخی دست اندرکاران وعده داده اند ممکن است روزهای نمایش فیلم با بلیت نیم بها در سینماها به دو روز در هفته افزایش یافته و تخفیف سه شنبه به یکشنبه ها هم تسری یابد. از سوی دیگر، این احتمال نیز وجود دارد سئانس هایی از روز بین ساعت های ۱۴ تا ۱۶ نیز به بلیت نیم بها اختصاص داده شود که البته هنوز این وعده ها محقق نشده است.

در کنار این نباید فراموش کرد در ایام برگزاری جشنواره فجر(مثل روزهایی که در پیش داریم) بهای بلیت نمایش فیلم ها ی جشنواره ای در سینما گاهی به ۸۰۰۰ تومان هم می رسد که البته از قبل پیش فروش می شود.

ارسال نظر