|
|
کدخبر: ۱۰۵۷۴۱

رکورد جدید مصرف گازوئیل در نیروگاه‌ها

از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۲۲ میلیارد لیتر سوخت مایع در نیروگاه‌ها مصرف شد.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، مصطفی کشکولی درباره آخرین وضعیت مصرفبنزیندر کشور، گفت: متوسط مصرف بنزین در دی ماه سالجاری به ۶۵ میلیون لیتر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود هشت درصد رشد داشته است.


مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه بیشترین میزان مصرفبنزیندر دی ماه امسال روز پنجشنبه ۲۶ دی با ۷۰ میلیون لیتر بوده است، تصریح کرد: هم اکنون با برنامه‌ریزی انجام گرفته بنزین مسافران نوروزی به نحو مطلوب تامین شده است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص آخرین وضعیت مصرف سایر فرآورده‌های نفتی هم توضیح داد: در اولین ماه فصل زمستان امسال روزانه به طور متوسط ۲۱ میلیون لیتر نفت سفید و ۱۲۱ میلیون لیتر گازوئیل در بخش‌های مختلف مصرف شده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه ۴۶ درصد مصرف گازوئیل کشور مربوط به نیروگاه ها است، بیان کرد: با توجه به افزایش مصرف بخش خانگی و احتمال افت فشار گاز بر اثر سرما و یخبندان، سوخت مایع نیروگاه ها را در بالاترین حد ممکن تامین کردند.

وی میزان مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها در دی ماه را ۳.۶ میلیارد لیتر و مجموع مصارف در ۱۰ ماه سالجاری را ۲۲ میلیارد لیتر اعلام کرد و افزود: مصرف سوخت مایع نیروگاه ها حدود چهار میلیارد لیتر بیشتر از سال قبل بوده و ۸۰ درصد این افزایش مربوط به گازوئیل بوده است.

کشکولی همچنین با اعلام اینکه مجوز احداث۱۰۰۰ جایگاه CNG از وزارت نفت اخذ شده است، خاطرنشان کرد: در صورت احداثجایگاه CNG توسط بخش خصوصی از کارمزد ویزه بهره مند خواهند شد.

ارسال نظر