|
|
کدخبر: ۱۰۶۲۴۹

مصرف طلای چین با افزایش ۳۲ درصدی تقاضا طی یک سال به ۱۱۸۹تن در سال ۲۰۱۳ رسیده است که این میزان ۵ برابر سال قبل است.

به گزارشامید، باشگاه خبرنگاران به نقل از راشا تودی نوشت: بر اساس نظرسنجی موسسه خدمات معدنی میادین طلای تامسون رویترز، چین سال گذشته به واسطه افزایش تمایل مردم برای سرمایه‌گذاری در فلزات گرانبها، در زمینه مصرف طلا از هند پیشی گرفته است.

این گزارش می‌گوید: مصرف طلای چین با افزایش تقاضای ۳۲ درصدی در طی یک سال به ۱,۱۸۹. ۸ تن در سال ۲۰۱۳ رسیده است که این میزان ۵ برابر سال ۲۰۱۳ است.

علت این افزایش عمدتا به واسطه خرید سکه‌های طلای پاندا، شمشطلاو جواهرات بوده است.

بیشترین سهم در فروش از آن محصولات طلای ۲۴ عیار بوده که به منظور سرمایه‌گذاری بیش از جواهرات مورد خریداری قرار گرفته است.

در سال گذشته تنها ترکیه بیش از پکنسکه‌هایطلا ضرب کرده است.

اندرو لی لند، مدیر بخش تقاضای طلای موسسه خدمات معدنی میادین طلا گفت: طلا همواره از لحاظ فرهنگی در چین محبوب بوده است و در حال حاضر به طور فزاینده‌ای به عنوان کلاس دارایی برای افراد دیده می‌شود.

موسسه خدمات معدنی میادین طلای تامسون رویترز پیش بینی می‌کند، میانگین قیمت طلا در سال ۲۰۱۴ به ۱,۲۲۵ دلار در هر اونس برسد که نزدیک به ۲۰ درصد پایین تر از سطح فعلی است.

چین علاوه بر تبدیل شدن به بزرگ‌ترین مصرف کننده طلا، عنوان بزرگ ترین تولید کننده طلای جهان را نیز با تولید تقریبی ۴۳۷.۳ تن به خود اختصاص داده است که بیش از ۹ درصد عرضه طلای جهانی در سال گذشته را شامل می شود.

ارسال نظر