|
|
کدخبر: ۱۲۲۷۹۳

مدیرکل بودجه امور تولیدی معاونت برنامه ریزی از افزایش ۴ هزار میلیارد تومانی تسهیلات خرید گندم از بخش خصوصی و تعاونی در سال آینده خبر داد و گفت: یارانه نان و آرد نیز طبق لایحه دولت تصویب شد.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم،محمود ملکوتی‌خواه در مورد تغییرات بودجه تولیدی و بازرگانی در سال ۹۳ اظهار داشت: عمده بودجه این بخش طبق لایحه دولت مصوب شد و تنها مهمترین نکته‌ای که به بودجه این بخش اضافه شد رقم هزار میلیارد تومان از بند «ش» ماده ۲۲۴ قانون برنامه پنجم برای آبیاری تحت فشار بخشکشاورزیبود.

وی در مورد تصویب بودجه آرد و نان در سال آینده گفت: بودجه‌ای که دولت در لایحه خود برای یارانه نان و آرد مصوب کرده بود به همان شکل در مجلس نیز تصویب شد و تنها تسهیلات دولت برای خرید گندم از بخش خصوصی و تعاونی در لایحه دولت ۷ هزار میلیارد تومان بود که مجلس این رقم را به ۱۱ هزار میلیارد تومان افزایش داد.

مدیرکل بودجه امور تولیدی و بازرگانی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردیرئیس جمهوردر مورد عدم افزایش قیمت نان در سال آینده خاطرنشان کرد: مجلس تصمیمی نسبت به اینکه قیمت نان در سال آینده افزایش پیدا می‌کند یا خیر نگرفته است و انجام چنین کاری تحت اختیار دولت است، بنابراین افزایش قیمت نان در اختیار دولت است که بخواهد در راستای اجرای هدفمندی یارانه‌ها این کار را انجام دهد یا خیر.

عباس قبادی مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی پیش از این در گفت‌وگو با تسنیم در مورد افزایش قیمت نان در سال ۹۳ اعلام کرده بود که دولت در لایحه بودجه خود ۸۸۰۰ میلیارد تومان برای یارانه نقدی نان و همچنین یارانه آرد و گندم در نظر گرفته است که در صورت تصویب این رقم توسط مجلس افزایش قیمت نان در سال ۹۳ منتفی خواهد شد.

ارسال نظر