|
|
کدخبر: ۱۴۵۷۲۰

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایی جایگاههای بنزین در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایی جایگاههای اختصاصی بنزین کشور گفت: رسالت ما خدمت رسانی مطلوب به مردم است و من و تمام همکارانم در سراسر کشور رسالت اصلی خودمان را فراموش نمی کنیم و مشکلاتمان را با شرکت ملی پخش حل می کنیم نه با مردم.

ناصر رئیسی فر در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیماظهار داشت: امروز با حضور اعضای هیئت مدیره کانون کارفرمایی جایگاههای اختصاصی بنزین کشور و مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران جلسه ای داشته ایم که مشکلات پیش روی جایگاهداری بنزین در این جلسه مورد طرح و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: جلسه مطلوبی بود و صحبت های خوبی از سوی دو طرف مطرح شد که فکر می کنم با پیگیری این صحبت ها در آینده به نتایج مناسبی خواهیم رسید و مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز نظر مثبتی برای حل مشکلات داشت.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایی جایگاههای اختصاصی بنزین کشور با بیان اینکه همیشه بین بخش خصوصی و دولت چالش هایی وجود دارد، گفت: رسالت ما خدمت رسانی مطلوب به مردم است و من و تمام همکارانم در سراسر کشور رسالت اصلی خودمان را فراموش نمی کنیم و مشکلاتمان را با شرکت ملی پخش حل می کنیم نه با مردم.

رئیسی فر در پاسخ به اینکه چه مسائلی در جلسه امروز مطرح شد، تصریح کرد: مسئله اول موضوع کارمزدها بود که اخیر شورای عالی اقتصاد مصوبه ای برای افزایش آن داشته، برخی همکاران ما به خصوص در شهرستانهای کوچک با این مسئله مشکل داشتند؛ ما این مسئله را مطرح کردیم، ایجاد روش های علمی برای وجود توجیهات اقتصادی عرضه فرآورده ها مد نظر ما بود که در جلسه مورد بحثقرار گرفت.

وی افزود: در واقع با اصل مصوبه مشکلی نداریم اما در مورد روش های اجرای آن مواردی مد نظر ماست که با مسئولان مربوطه در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در میان گذاشتیم و خواهان این شدیم که با توجه به اینکه چیزی به پایان سال نمانده، پرداخت دولت که در این مصوبه به تصویب رسیده است در همین امسال برای جایگاهداران اجرایی شود تا همکارانمان که از ابتدای سال در مضیقه مالی بودند، مشکلات مالیشان تا حدی برطرف شود.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایی جایگاههای اختصاصی بنزین کشور اذعان داشت: مشکلات اقتصادی جایگاهداری بنزین در ایران زمانی حل خواهد شد که در چارچوب آنچه در کشورهای مختلف دنیا انجام می شود عمل کنیم.

وی ادامه داد: برای اینکار ابتدا باید عرضه سوخت تک نرخی شود، که با اینکار مشکلات ایجاد شده به تبع عرضه دونرخی و چند نرخی سوخت و سواستفاده های پیش آمده برطرف می شود و جلوی این راه برای قاچاق سوخت هم گرفته خواهد شد، همچنین تک نرخی شدن با کاهش ناهنجاری ها به عرضه مطلوب تر سوخت کمک شایانی می کند.

رئیسی فر خاطرنشان کرد: در مرحله بعد باید به سوی حق العمل کاری حرکت کنیم که خواست همه جایگاهداران و روال معمول در سراسر جهان است، امیدواریم با قول های مساعدی که داده شده در سال ۹۳ شاهد اجرایی شدن حق العمل کاری باشیم تا بخش خصوصی در عرضه سوخت جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

به گزارش تسنیم، صبح امروز برخی جایگاهداران عرضه بنزین شهر تهران که خواهان رسیدگی عاجل مسئولان به وضع موجود اقتصادی جایگاهداری بنزین هستند، با مراجعه به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، روبه روی این شرکت اقدام به تجمع کردند که این تجمع با حضور آنها در طبق همکف شرکت ملی پخش فراورده های نفتی همچنان ادامه دارد.

بیین حاج محمدرضا، رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور درباره تجمع امروز جایگاه داران گفت: مشکلات اقتصادی جایگاه داری به ما فشار آورده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین