|
|
کدخبر: ۱۴۶۰۱۵

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ دستورالعمل پیشگیری از حوادثچهارشنبه آخر سال گفت: اطلاع رسانی از خطرات ناشی از استفاده مواد محترقه به دانش آموزان و اولیای آن ها از جمله برنامه های آموزش و پرورش است.

مهرزاد حمیدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیمبا اشاره به اینکه دستورالعمل دانش آموزی پیشگیری از حوادثچهارشنبه سوری ابلاغ شده است، اظهار داشت: بخش زیادی از آسیب ها به دانش آموزان در چهارشنبه آخر سال در محیط بیرون از مدرسه است، گفت: دوره های آموزشی متعددی را برای پیشگیری از حوادثبرگزار کرده ایم به گونه ای که تاکنون ۵ دوره آموزشی مرتبط با با بحثحوادثبرای فرهنگیان برگزار کرده ایم.

وی افزود: بر اساس این دستورالعمل کارگروه ایمنی و پیشگیری از حوادثدر استان ها تشکیل شده است که اطلاع رسانی از خطرات ناشی از استفاده مواد محترقه به معلمان، دانش آموزان و اولیای آن ها از جمله برنامه های آموزش و پرورش است.

حمیدی بیان کرد: برای کاهش حوادثچهارشنبه آخر سال با نهاهای مرتبط تعامل و همکاری برقرار کرده ایم به گونه ای که با آتش نشانی برای ارتقای فرهنگ ایمنی دانش آموزان در برابر حوادثو مواد محترقه، همکاری و با هلال احمر و نیروی انتظامی برای ارائه برنامه های آموزشی و پیشگیرانه از جمله مهمترین موضوعاتی است که در راستای توسعه فرهنگ پیشگیری و کاهش خطرات چهارشنبه آخر سال انجام می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش آگاه سازی دانش آموزان، اولیاء و کارکنان مدارس با حضور کارشناسان ارگان های ذی ربط، اجرای برنامه های آموزشی امداد و اطفای حریق با همکاری کارشناسان سازمان آتش نشانی، اختصاص بخشی از برنامه های مدارس به موضوع پیشگیری از حوادثچهارشنبه آخر سال از جمله اقدامات اتخاذ انجام شده در مدارس برای کاهش حوادثچهارشنبه آخر سال است.

انتهای پیام /

ارسال نظر