|
|
کدخبر: ۱۴۹۰۸۳

در پی خدمات به ۶ میلیون مسافر در طرح ایمنی و سلامت،

خبرگزاری تسنیم: معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از بهره مندی بیش از ۶ میلیون مسافر نوروزی از خدمات امدادی و بشردوستانه در قالب طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی خبر داد و گفت: آزمایش قند و فشارخون ۱۸۲ هزار مسافر نوروز به صورت رایگان گرفته شد.

به گزارش گروه سلامتخبرگزاری تسنیم، عباس عطوف اظهار داشت: طی ۹ روز گذشته از آغاز اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، ۶ میلیون و ۱۰ هزار و ۷۵۷ مسافر از خدمات پایگاه های ثابت و ۱۹۸ هزار و ۵۸۷ مسافر از خدمات پایگاه های سیار این طرح در سراسر کشور بهره منده شدند.

این مقام مسئول در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همچنین طی این مدت، ۲۲۲ هزار و ۶۲۲ مسافر در خیمه های نماز طرح یاد شده، اقامه نماز کرده اند.

عطوف تعداد کودکان بهره مند از فضاهای دوستدار کودک در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی را طی ۹ روز گذشته، ۱۶۷ هزار و ۲۶۶ کودک عنوان کرد.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر همچنین از اندازه گیری رایگان قند و فشار خون ۱۸۲ هزار و ۲۵۰ مسافر نوروزی در پایگاه های سلامت این طرح خبر داد.

به گفته عطوف در طی مدت یاد شده، پنج میلیون و ۵۱۴ هزار و ۸ قلم کالای فرهنگی و امدادی شامل نقشه نقاط حادثه خیز جاده های کشور، بروشور و سایر اقلام فرهنگی و امدادی بین مسافران نوروزی توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر وی تعداد اعضای جوان مشارکت کننده در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی سازمان جوانان هلال احمر را در ۹ روز گذشته ۲۵ هزار و ۴۷۹ نفر در هر روز عنوان کرد.

به گزارش تسنیم، طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از ۲۷ اسفند ماه سال گذشته در حدود یک هزار پایگاه سراسر کشور آغاز شده است و تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام /

ارسال نظر