|
|
کدخبر: ۱۴۹۶۴۶

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور به تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از حجم ترافیک در جاده های شمالی کشور به خصوص محور چالوس و هراز خبر داد.

سرهنگ محمدحسین حمیدی در گفت وگو با خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیماظهار داشت: در حال حاضر وضعیت جوی کشور آرام است، البته صبح در برخی استان ها و محورها بارندگی داشتیم که در حال حاضر این بارندگی متوقف شده است، الان بحثحجم ترافیک در جاده های شمالی را داریم. همچنین، حجم ترافیک محدوده کلان شهرهای فارس، خراسان رضوی، اصفهان، گیلان و مازندران پُرحجم و روان است.

وی افزود: در محورهای تهران به شمال کشور یعنی محور چالوس و هراز، بار ترافیکی پرحجمی را داریم که دوطرفه در حال تردد هستند و مورد خاصی مشاهده نشده است.

حمیدی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارندگی در بیشتر نقاط کشور طی دو تا سه روز آینده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در ابتدای امروز بارش باران در برخی محورها داشتیم و با توجه به پیش بینی هواشناسی که در روزهای آینده ممکن است بارش باران در سطح شهرها و جاده ها داشته باشیم، توصیه ما به رانندگان این است که از سرعت مطمئنه استفاده کنند؛ یعنی سرعتی که اگر خودرو بخواهد با مشکلی مواجه شود؛ راننده بتواند مشکل را برطرف و خودرو را کنترل کند.

وی یادآور شد: همچنین به رانندگان توصیه می شود در مسیرهای طولانی که بیش از ۲ ساعت باید رانندگی کنند، به ازای هر ۲ ساعت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کنند و بعد از تجدید قوا دوباره رانندگی کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر