|
|
کدخبر: ۱۵۰۶۱۰

تسنیم از ندای امداد ایران گزارش می دهد

خبرگزاری تسنیم: شماره ملی امداد و نجات ایران(۱۱۲) با قابلیت های از جمله بین المللی بودن(در حوزه اتحادیه اروپا) و امکان تماس بدون سیم کارت، به صورت ۲۴ ساعته پاسخگویی حوادثدر کشور است. شماره ۱۱۲، منحصر به فردترین شماره امدادی جهان است.

به گزارش خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، چند وقتی است که تبلیغات شماره ۱۱۲ با عنوان ندای امداد و نجات در رسانه ملی برای آشنایی بیشتر مردم در بین برنامه های متعدد تلویزیونی مورد توجه قرار گرفته است، شماره ای که مهمترین قابلیت های آن عبارتند از بین المللی بودن(در حوزه اتحادیه اروپا)، امکان تماس بدون سیم کارت(انحصاری)، پاسخگویی ۲۴ ساعته اپراتورهای مرکز، بهره مندی از سامانه ضبط مکالمات و امکان کنترل و مانیتورینگ کشوری را بر عهده دارد.

شماره ملی امداد و نجات ایران(۱۱۲)

برای معرفی این سامانه باید عنوان کرد که مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات(EOC) با هدف مدیریت اطلاعات، منابع و اطلاع رسانی آغاز به کار کرد. بعد از آن در ۳۱ مرکز استان کشور با مدیریت سازمان امداد و نجات راه اندازی و توسعه یافت.

ارتباط با شماره ۱۱۲ بدون سیم کارت

در این راستا مرتضی مرادی پور مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به تسنیم می گوید: شماره ۱۱۲ به عنوان مرکز پاسخگویی امداد و نجات هلال احمر به حساب می آید و افراد می توانند با گوشی همراه بدون داشتن سیم کارت با این شماره تماس بگیرند، این شماره به عنوان شماره ندای امداد یک شماره بین المللی به حساب می آید و حتی افرادی که از خارج از کشور به ایران سفر می کنند می توانند با این شماره تماس بگیرند و این شماره همانطور که گزارش حوادثرا دریافت می کند؛ در بخش دیگری توصیه های لازم سفر و موارد مختلف را به تماس گیرنده راهنمایی می کند.

از امکانات و تجهیزات ارتباطی این مراکز می توان به تجهیزاتی از قبیل ویدئو کنفرانس، تلفن های ماهواره ای ثریا و اینمارست، خطوط تلفن ثابت و VOIP، فاکس و سیستم های مخابراتی بی سیم(HF و VHF) و شماره اضطراری ۱۱۲ با قابلیت پاسخگویی ۲۴ ساعته اشاره کرد.

همچنین، این مراکز از سیستم های اطلاعاتی نوینی مثل نرم افزارهای DMIS Web GI، Action Plan و Mobile EOC برخوردار هستند که همگی آنها با استفاده از توان موجود در مجموعه امداد و نجات کشور طراحی و راه اندازی شده است. ضمن آنکه این مراکز با تمام دستگاه های همکار در مدیریت بحران همانند موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، سازمان هواشناسی کشور، مرکز فوریت های پزشکی کشور(اورژانس)، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و مرکز کنترل و فرماندهی عملیات پلیس راهور ناجا دارای لینک و ارتباط مستقیم هستند.

نرم افزار ثبت عملیات و خدمات امداد و نجات(DMIS)

این سامانه برای نخستین بار در تاریخ جمعیت هلال احمر به منظور ثبت دقیق و لحظه ای عملیات و خدمات امداد و نجات ارائه شده توسط جمعیت هلال احمر استان های کشور بر روی بستر شبکه اینترنت به صورت برخط(آنلاین) آغاز به کار کرد. دسترسی این سامانه در دو بخش کاربران تخصصی(گزارشات ویژه) و کاربران عمومی بر روی سایت سازمان به آدرس www. raro. ir قابل استفاده و بهره برداری است.

نرم افزار Web GIS و طرح عملیاتی شعب(Action Plan)

با توجه به تجربیات کسب شده از زمین لرزه های گذشته به ویژه زلزله بم و آذربایجان شرقی، طرحی نرم افزاری به منظور تامین نیازهای اضطراری عملیات امداد و نجات در دو بخش ۱ – عملیات جستجو و نجات و ۲ – عملیات امداد رسانی(اسکان و تغذیه اضطراری) با چشم انداز زمانی حداکثر ۱۲ ساعت پس از وقوع حادثه اجرا شد. از ویژگی های بارز این نرم افزار می توان بهقابلیت نمایش موقعیت مکانی حادثه، نمایش لایه های اطلاعاتی نفوس و مراکز فعال جمعیت(شعب، پایگاه ها و مراکز امدادی) تا شعاع تحت تاثیر حادثه، امکان تهیه طرح عملیاتی منطقه، نمایش عملیات امداد و نجات در یک دوره خاص در محدوده مکانی مشخص(لینک با سامانه DMIS) اشاره کرد.

نرم افزار EOC MOBILE برای گوشی های همراه

این نرم افزار قابل اجرا بر روی گوشی های همراه هوشمند، حاوی اطلاعات پایگاه های امداد ونجات، شعب و مراکز استانی جمعیت هلال احمر با امکان دریافت آخرین اطلاعات وضعیت آب و هوایی کشور، آخرین زمین لرزه های بوقوع پیوسته در کشور و امکان مکان یابی فرد گم شده از طریق پیامک ارسالی به مرکز پاسخگویی اضطراری با شناسایی موقعیت جغرافیایی فرد مفقود شده در کمترین زمان ممکن، در دو نسخه عمومی(قابل دریافت از سایت سازمان امداد و نجات) و نسخه تخصصی مدیران(با امکان دریافت گزارش های ویژه) تهیه و اجرا شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر