|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۲۸

وزیر خزانه داری آمریکا:

خبرگزاری تسنیم: وزیر خزانه داری آمریکا به همتای روس خود هشدار داد انعقاد هرگونه قرارداد نفت در برابر کالا بین ایران و روسیه می تواند موجب وضع تحریم هایی علیه موسسات یا اشخاص مربوط شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از رویترز، جک لو، وزیر خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه به همتای روس خود گفت، هرگونه قرارداد نفت در برابر کالا که ممکن است موسکو با ایران منعقد کند، می تواند ناقض تحریم های آمریکا باشد.
پس از دیدار لو با آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه، یک نماینده وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اظهار داشت: «جک لو، وزیر خزانه داری نگرانی های جدی ما در مورد گزارش هایی مبنی بر توافق احتمالی بین روسیه و ایران در مورد قرارداد نفت در برابر کالا را تکرار کرد.»
این نماینده وزارت خزانه داری آمریکا افزود: «وی تصریح کرد که چنین قراردادی… می تواند موجب(وضع) تحریم هایی علیه هر نهاد یا شخص درگیر در هرگونه مبادلات مربوط(به این توافق) شود.»
لو همچنین به سیلوانوف گفت، چنین توافقی بر خلاف توافق منعقده بین ایران و ۶ قدرت جهانی خواهد بود که در آن تهران متعهد شده است تا برنامه هسته ای خود را در قبال کاهش بخشی از تحریم های غرب، محدود سازد. تحریم ها به منظور محدود کردن درآمدهای نفتی ایران وضع شده اند.
ایران و روسیه در زمینه قرارداد تهاتری ۲۰ میلیارد دلاری که به موجب آن موسکو می تواند در قبال خرید نفت از ایران به این کشور تجهیزات و کالا ارسال کند، پیشرفت داشته اند.
لو و سیلوانوف، در این دیدار همچنین در مورد اوکراین نیز با یکدیگر به تبادل نظر پرداختند.
انتهای پیام / / ۳۵

ارسال نظر