|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۳۲

تسنیم گزارش می دهد

خبرگزاری تسنیم: در حالی وزیر راه و شهرسازی در خصوص برنامه مسکن این وزارتخانه روزه سکوت گرفته که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه ریزی برای اجرای «مسکن امید» خبر داده، برنامه ای که به نظر می رسد جایگزین «طرح مسکن مهر» خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، هنوز برنامه دولت تدبیر و امید در حوزه مسکن کشور مشخص نیست، اما با این حال علی ربیعی در دیدار نوروزی با تشکل های کارگری از تهیه طرحی موسوم به «مسکن امید» در دولت خبر داد که برای کارگران بیمه شده فاقد مسکن و بازنشستگان تأمین اجتماعی اجرا می َشود.
وی با بیان این که طرح مذکور اجرایی تر از طرح مسکن مهر خواهد بود، افزود: این طرح به دنبال خانه دار کردن کارگران بیمه شده فاقد مسکن و بازنشستگان تأمین اجتماعی در یک دوره ۵ساله خواهد بود.
با وجود گذشت حدود هشت ماه از عمر دولت تدبیر و امید، اما برنامه وزارت راه و شهرسازی برای حوزه مسکن کشور همچنان نامشخص است، مسئله ای که واکنش شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دنبال داشته است.
یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این که وزیر راه و شهرسازی مجموعه اطلاعاتی را به عنوان پیش نویس طرح مسکن در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده به تسنیم گفته بود: آخوندی باید به طور دقیق و روشن جزئیات این طرح را به اطلاع نمایندگان برساند.
علی نعمت چهاردولی، اظهار کرد: مجلس پیگیر وعده های وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن است و برنامه های دولت در بخش مذکور یکی از مسائلی بود که نمایندگان به آن توجه دارند.
وی ادامه داد: اواخر سال گذشته در یکی از آخرین جلسات کمیسیون عمران مجلس، آقای آخوندی دعوت شد و به سؤال نمایندگان در خصوص برنامه های دولت در بخش مسکن پاسخ داد.
وی تصریح کرد: وزیر راه در جلسه مذکور اعلام کرد طرحی را برای ادامه ساخت مسکن دارد که مجموعه اطلاعاتی از آن را به عنوان پیش نویس در اختیار نمایندگان مجلس قرار داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این که برنامه مذکور پیگیری خواهد شد، اظهار کرد: به طور قطع از وزیر راه و شهرسازی می خواهیم با حضور در مجلس، جزئیات طرح خود برای بخش مسکن را به طور دقیق و روشن به اطلاع مجلس و کمیسیون عمران برساند.
به گزارش تسنیم، در قالب طرح مسکن مهر بیش از ۲.۳ میلیون مسکن در سراسر کشور ساخته شده که حدود یک میلیون واحد آن از سال ۸۶ تاکنون به متقاضیان واجد شرایط(قشرهای کم درآمد) تحویل شده است. بر اساس برنامه تا پایان سال ۹۴ پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد، یعنی اجرای طرح مهر چیزی حدود ۱۰ سال زمان می برد.
حال باید دید دولت تدبیر و امید در یک دوره ۵ساله چه تعداد مسکن را می تواند برای کارگران بیمه شده فاقد مسکن و بازنشستگان تأمین اجتماعی بسازد. وزیر راه و شهرسازی از طرح مسکن اجتماعی و حمایتی به عنوان جایگزین مسکن مهر نام برده است، احتمالاً مسکن امید اسم جدید طرح مسکن اجتماعی باشد که عباس آخوندی وزیر وقت مسکن و شهرسازی آن را در دولت دوم سازندگی اجرا کرد.
انتهای پیام /

ارسال نظر