|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۰۹

خبرگزاری تسنیم: واقف اصفهانی مقیم کویت، با ثبت موقوفه ای ۷۰ میلیاردی با نیت احداثخانه سالمندان در شهرستان لنجان، بزرگترین وقف بهاری را به نام خود رقم زد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رجبعلی ملکی، واقف اصفهانی مقیم کویت که همزمان با آغاز سال جدید و اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری، وقف جدیدی را به ارزش ۷۰ میلیارد ریال در شهرستان لنجان به ثبت رساند، گفت: با هدف خدمت به همنوعان در روستای محل سکونت آباء و اجدادی خود در لنجان اقدام به اختصاص بیش از ۱۲۰۰ متر زمین برای ساخت خانه سالمندان کرده ام.

وی با بیان اینکه این آسایشگاه در صورت احداثگنجایش ۱۲۰ تن از سالمندان را خواهد داشت و هزینه ساخت آن از محل پس انداز فرزند مرحوم که دندانپزشک ساکن امریکا بود، تامین خواهد شد، افزود: زمین این خانه سالمندان از ۴۷ سال پیش تاکنون متعلق به وی بوده است و با وجود ارزش میلیاردی آن، تصمیم به وقف آن گرفته است.

واقف خیر اندیش اصفهانی که هم اکنون ساکن کشور کویت است، یادآور شد: پس از بازگشت فرزندم از آمریکا و فوت ناگهانی او تصمیم گرفتم که یک کار خیر برای او در روستای محل سکونتم انجام دهم و در این راستا احداثاین بنا را به عنوان باقی الصالحات، انجام خواهم داد.

این واقف خیراندیش همچنین آمادگی خود را برای تاسیس درمانگاه و کتابخانه با همکاری خیرین منطقه و سازمان اوقاف اعلام کرد و افزود: برای اداره این موقوفه، خود و فرزندانم آمادگی کامل داریم اما به نظر من اشراف سازمان اوقاف بر آن موجب خواهد شد که همیشه برای مردم مثمرثمر باقی بماند.

این نیکوکار اصفهانی که ۷۸ سال سن دارد در مورد اقدام خداپسندانه وقف خانه سالمندان اظهار داشت: هر کسی در طول حیات خود باید حساب کار خود را بکند چرا که دنیا فانی و انسان رفتنی است و من هم گفتم با این کار، به کشور و مردم نجیب آن خدمتی کرده باشم.

این خیر نیک اندیش با اشاره به اینکه در دوران جنگ تحمیلی نیز با ارسال مبالغی برای ساخت مسجد و مدرسه در منطقه محروم لنجان اقدام کرده بودم، از هموطنان خیر خود خواست تا با گام برداشتن در جهت احیای کارهای خیر، سنت حسنه وقف راترویج کنند.

محمدرضا ترحمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان در این خصوص گفت: همزمان با آغاز سال جدید و اجرای طرح ملی آرامش بهاری، وقف جدیدی به ارزش ۷۰ میلیارد ریال و با مساحتی بالغ بر ۱۵ هزار متر مربع در زادگاه واقف به ثبت رسید.

وی با بیان این که قطعه زمین با نیت احداثخانه سالمندان وقف شده است، به ارزش ریالی این موقوفه اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی این قطعه زمین بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده و این واقف نیک اندیش هزینه احداثاعیانی و تجهیزات این مجموعه را نیز به ارزش ۴۰ میلیارد ریال برعهده گرفته است.

انتهای پیام /

ارسال نظر