|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۱۶

معاون وزیر صنعت در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: معاون وزیر صنعت از ارائه پیشنهادات این وزارتخانه به ستاد هدفمندی یارانه ها در مورد افزایش یا عدم افزایش قیمت نان در سال ۹۳ خبر داد و گفت: تصمیم نهایی به عهده ستاد هدفمندی است.

عباس قبادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، درمورد تصمیمات دولت برای افزایش قیمت نان اظهار داشت: شرکت بازرگانی دولتی قبل از سال جدید پیشنهادات و توضیحات خود را در مورد وضعیت قیمت نان در سال ۹۳ به دولت ارائه کرد و تصمیمات نهایی به عهده ستاد هدفمندی یارانه ها است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اعتبار ۸۸۰۰ میلیارد تومانی که برای یارانه نان، آرد و گندم در بودجه سال ۹۳ تعیین شده است آیا باز هم امکان افزایش قیمت نان در سال ۹۳ وجود دارد گفت: تقریبا نیمی از این یارانه ۸۸۰۰ میلیارد تومانی برای پرداخت یارانه نقدی نان که هرماهه به حساب مردم واریز می شود، تعلق دارد و نیمی دیگر برای جلوگیری از افزایش قیمت نان است که احتمالا کافی نیست. اما باید دید تصمیم ستاد هدفمندی یارانه ها در این زمینه چه خواهد بود.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: هنوز ستاد هدفمندی یارانه ها تصمیمی برای وضعیت نان اتخاذ نکرده است و شرکت بازرگانی دولتی وضعیت افزایش قیمت نان و عدم افزایش قیمت نان در سال ۹۳ را به دولت ارائه کرده و باید دید نهایتا چه تصمیمی اتخاذ می کند.

قبادی در پایان از خرید حدود دوهزار تن گندم به صورت تضمینی با قیمت ۱۰۵۰ تومان خبر داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر