|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۶۱

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه امکان بررسی و تغییر قیمت سیمان از سوی انجمن کارفرمایان صنعت سیمان مطابق تفاهم نامه سال ۹۲ وجود داشته است گفت: قیمت های تعیین شده تا پایان سال تغییر نخواهد کرد.

عبدالرضا شیخان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمبا اشاره به اینکه براساس تفاهم نامه اردیبهشت ماه سال گذشته میان انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ مطابق بند ۲ این تفاهم نامه امکان بررسی و تغییر قیمت سیمان از سوی انجمن کارفرمایان صنعت سیمان بوجود آمده بود اظهار داشت: در بند ۲ تفاهم نامه اردیبهشت ماه سال ۹۲ میان انجمن صنفی کارفرمایان سیمان و وزارت صنعت معدن و تجارت انجمن این امکان را داشت که برای بررسی و تعادل قیمت سیمان در سطح بازار ضمن کنترل تنظیم بازارداخلی و صادرات بررسی هایی را انجام و قیمت ها را با تغییراتی همراه سازد.

وی با بیان اینکه این تفاهم نامه با امضای دو معاون وقت وزارت صنعت معدن و تجارت و تأیید قائم مقام وقت وزارت خانه ابلاغ شده بود، افزود: برهمین اساس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در ماه های پایانی سال ۹۲ با در نظر گرفتن افزایش هزینه های تولید، افزایش دستمزد و قیمت حامل های انرژی و به ویژه افزایش هفت برابری حقوق مالکانه اقدام به افزایش ۲۰ درصدی قیمت سیمان نمود.

شیخان اضافه کرد: این تصمیم برای جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان سیمان از سوی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان صورت گرفته است به نحوی که این افزایش حداقل قیمت بوده و نباید مخالفت وزارت صنعت معدن و تجارت را به دنبال داشته باشد زیرا ما به استناد تفاهم نامه و براساس قانون عمل کرده ایم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ضمن بیان این مطلب که هم اکنون در حال مذاکره با وزارت صنعت برای حل این مشکل هستیم اظهار داشت: در حال حاضر کارخانجات سیمان در سال ۹۳ قیمت های جدید را با رضایت کامل اجرا می کنند اما در این میان مذاکراتی نیز با وزارت صنعت معدن تجارت انجام خواهیم داد تا این مشکل سریعا برطرف شود.

وی به تلاش خود و تولیدکنندگان صنعت سیمان برای تعیین قیمتی متعادل برای محصول سیمان اشاره کرد و گفت: انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان به استناد تفاهم نامه سال ۹۲ کار غیرقانونی انجام نداده و این انتظار را نداشت که وزارت خانه موضع گیری های غیرکارشناسی را در این رابطه انجام دهد.

شیخان با اشاره به اینکه امکان دارد وزارت خانه با این تصور که تولیدکنندگان سیمان پیش از افزایش قیمت حامل های انرژی قیمت محصولات خود را افزایش داده و بعد از افزایش قیمت حامل های انرژی در صدد افزایش قیمت محصولات خود هستند، تصریح کرد: هدف ما تعادل قیمت سیمان تا پایان سال ۹۳ است به نحوی که قیمت های تعیین شده تا پایان سال تغییر نخواهد کرد.

وی با ابراز امیدواری به اینکه به نظر می رسد در هفته آتی مشکل قیمت سیمان برطرف شود، افزود: امیدواریم وزارت خانه در این رابطه کارشناسانه عمل کرده و موضع گیری های غیرمنطقی را انجام ندهد.

انتهای پیام /

ارسال نظر