|
|
کدخبر: ۱۵۸۳۸۲

رئیس اتحادیه بارفروشان در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس اتحادیه بارفروشان از کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت سیب زمینی و رسیدن به نرخ هر کیلو ۲۲۰۰ تومان خبرداد و گفت: از ۲۰ اردیبهشت ماه میوه های نوبرانه مثل گیلاس، هلو، زردآلو، شلیل و شبرنگ وارد بازار خواهد شد.

مصطفی دارایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمدر مورد قیمت بالای نوبرانه ها اظهار داشت: توت فرنگی، چغاله، گوجه سبز و ملون از جمله میوه های نوبرانه ای است که در بازار وجود دارد و قیمت آنها به مرور کاهش پیدا خواهد کرد، اما در حال حاضر قیمت گوجه سبز عمده از ۱۷ الی ۲۲ هزار تومان، ملون از ۱۷۰۰ الی ۲ هزار تومان و چغاله پرز دار ۷ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه قیمت گوجه سبز از اوایل اردیبهشت ماه حدود ۵ هزار تومان کاهش پیدا می کند، گفت: یکی از نوبرانه ها طالبی است که در حال حاضر حجم اندکی در بازار است و قیمت آن نیز ۲۵۰۰ تومان است ولی از اوایل اردیبهشت ماه با افزایش میزان طالبی در بازار قیمت آن نیز به ۱۵۰۰ تومان کاهش می یابد.

رئیس اتحادیه بارفروشان درمورد کاهش قیمت سیب زمینی و پیاز نیز گفت: با توجه به ورود سیب زمینی دزفول قیمت آن از ۲۷۰۰ تومان به ۲۲۰۰ تومان کاهش پیدا کرده و به زودی نیز قیمت آن به ۲ هزار تومان خواهد رسید. در مورد پیاز نیز نرخ هر کیلو آن از ۹۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان کاهش پیدا کرده است.

دارایی در مورد عرضه سایر نوبرانه ها خاطر نشان کرد: در حال حاضر تقاضای مردم برای سیب و پرتقال به دلیل اینکه فصل آن گذشته و طعم و مزه آن متفاوت است، کاهش پیدا کرده و منتظر میوه های نوبرانه از جمله زردآلو، گیلاس، شلیل، هلو و شبرنگ هستند که از ۲۰ اردیبهشت ماه وارد بازار خواهد شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر