|
|
کدخبر: ۱۵۸۴۰۴

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: با بررسی های صورت گرفته مشکل مدرک تحصیلی معادل فرهنگیانی که در سال ۷۷ از طریق مجاری مختلف مدارک تحصیلی معادل را در سطح فوق دیپلم و لیسانس دریافت کردند، حل شد.

مهدی نوید ادهم در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیمدر خصوص تصویب و ابلاغ ماده واحده امکان شرکت فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون ورودی مقاطع بالاتر اظهار داشت: تعدادی از معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در سال ۷۷ از طریق مجاری مختلف، مدارک تحصیلی معادل را در سطح فوق دیپلم و لیسانس دریافت کردند.

وی افزود: بر اساس مصوبات قبلی شورای عالی گروهی از این افراد موفق شدند با همان مدارک در آزمون دوره های بالاتر شرکت کرده و در صورت قبولی ادامه تحصیل دادند.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه گروهی از فرهنگیان موفق به بهره مندی از این مصوبه نشدند، گفت: بر اساس بررسی های کارشناسی که در کمیسیون شورای عالی آموزش و پرورش و با مشارکت مسئولان و کارشناسان وزارت علوم، آموزش و پرورش و کارشناسان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت، قرار شد آن گروه از فرهنگیان که دروس تحصیلی را گذرانده اما مدارک تحصیلی معادل آنها پذیرفته نشده است، مدرک تحصیلی و دروس گذرانده شده آنها مورد بررسی قرار بگیرد و با شرایطی امکان ادامه تحصیل به این گروه از فرهنگیان داده شود.

نوید ادهم بیان کرد:: این مصوبه شامل افرادی می شود که در آزمون مقاطع تحصیلی بالاتر شرکت کرده و پذیرفته شده اند.

همچنین خسرو نظری رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در این خصوص گفت: برای فرهنگیانی که در سال ۷۸ تا ۸۰ مدرک تحصیلی دریافت کرده بودند موفق شدیم تا مشکل مدرک معادل آنها را حل کنیم.

همچنین محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص این مصوبه عنوان کرد: آن دسته از فرهنگیانی که دارای مدرک معادل فوق دیپلم و یا مدرک معادل کارشناسی هستند؛ پس از ارزشیابی مدارک آنها، نسبت به مدارک معادل کاردانی؛ ۷۰ تا ۷۵ درصد و کارشناسی ۶۰ تا ۶۵ درصد واحدهای گذرانده شده، پذیرفته می شود.

وی افزود: تحصیل این اشخاص در مقاطع تحصیلی بالاتر که قبول شده اند، مشروط به جبران کسری واحدهای درسی خود در مدت زمان معین مندرج در آیین نامه اجرایی این ماده واحده، است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: این مصوبه صرفاً شامل کسانی می شود که در آزمون مقاطع تحصیلی بالاتر(کارشناسی و کارشناسی ارشد) شرکت کرده و پذیرفته شده اند.

مخبر دزفولی گفت: قبولی نامبردگان در دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی در مدت زمان مشخص مندرج در آیین نامه اجرایی این ماده واحده، ذخیره خواهد شد.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: جبران کسری واحدهای پذیرفته شدگان صرفاً در دانشگاه های وابسته به وزارت آموزش و پرورش(شهید رجایی و فرهنگیان) امکان پذیر خواهد بود.

مخبر دزفولی در پایان خاطرنشان کرد: آیین نامه اجرایی این ماده واحده، با همکاری وزارتین آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس محورهای تعیین شده به تصویب خواهد رسید.

انتهای پیام /

ارسال نظر