|
|
کدخبر: ۱۵۸۶۵۸

دلاویز:

با حضور عضو هیات مدیره، معاون امور هلدینگ های شرکت شستا، مدیرعامل نفت پاسارگاد و مدیران این شرکت شیوه های تامین خوراک کارخانه نفت پاسارگاد بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل نفت پاسارگاد در این جلسه با تشریح برخی مشکلات تامین خوراک برای کارخانه های این شرکت گفت: از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شستا و سازمان تامین اجتماعی به عنوان مدیران بالا دستی شرکت توقع داریم در رفع مشکلات تامین خوراک برای کارخانه های نفت پاسارگاد به یاری ما بشتابند.

محسن دلاویز، تامین خوارک را یکی از چالش های مهم این شرکت عنوان کرد و افزود: متاسفانه در برخی پالایشگاهها برای تامین خوراک همکاری لازم نمی شود و این در حالی است که سازمان تامین اجتماعی در همین پالایشگاهها سهام دار است و می تواند در این زمینه کمک دهنده خوبی برای ما باشد.

وی، افزایش قیمت و جهش در تولید را دو سیاست مهم کاری این شرکت در سال جدید برشمرد و ادامه داد: برای رسیدن به این دو هدف مهم نیازمند تهیه خوراک به اندازه مورد نیاز با رفع مشکلات و چالش های فعلی هستیم.

مدیرعامل نفت پاسارگاد با بیان اینکه باید بتوانیم در بستری حرکت کنیم که این چالش در راستای منافع شرکت و افزایش تولید قیر رفع شود، گفت: با حل پایدار این مشکل شاهد افزایش تولید و حضور فعال تر در بازارهای داخلی و بین المللی خواهیم بود و منجر به حفظ منافع ملی در این حوزه خواهد شد.

دلاویز با تشریح برخی اقدامات انجام شده در دوران مدیریتی خود در این شرکت، افزود: اولین برنامه انجام شده اقدام در مسیر سلامت و شفافیت در امور شرکت بود که در این راستا نسبت به حذف همه اختیارات فساد آور مدیرعامل و مدیران اقدام کردم.

وی، حذف رانت را برای برخی مشتریان خاص از دیگر اقدامات خود برای مبارزه با فساد در این شرکت عنوان کرد و افزود: با حذف فساد در این حوزه و افزایش تنوع در مشتریان شاهد تحقق بودجه ۹۲درصدی شرکت در سه ماهه زمستان سال گذشته بودیم که اقدامی بی سابقه در تاریخ این شرکت است.

مدیرعامل نفت پاسارگاد، ایجاد نظارت درون سازمانی، ایجاد واحد تحقیقات بازار، افزایش فعالیت واحد بازرگانی برای حضور در بازارهای بین المللی، بازنگری در کلیه قراردادهای شرکت و تعیین تکلیف قرادادهای مانده از قبل و تدوین آئین نامه این شرکت تا پایان خرداد ماه را از دیگر اقدامات انجام شده در دوران مدیریتی خود برشمرد و ادامه داد: قراردادهای کارکنان شرکت که همواره دغدغه آنها بوده است، تا سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر نهایی می شود که امیدواریم بتوانیم دغدغه این عزیزان را رفع کنیم.

دلاویز با تاکید بر حضور فعال و اثرگذار در بازارهای جهانی، خاطرنشان کرد: قبل از اینکه اینجانب عهده دار این مدیریت شوم، هیچ تفکری در حوزه صادرات این شرکت نشده بود و توانایی برای صادرات در شرکت ایجاد نشده بود که برخلاف ماموریت های بین المللی این بنگاه بزرگ اقتصادی است و ما در مسیر حل این مشکلات هستیم.

وی با اشاره به افزایش تولید قیر این شرکت به ۲ میلیون تن در دوران مدیریتی خود، گفت: به همکارانم گفته ام که به این میزان هرچند بسیار جای تشکر دارد، قانع نبوده و باید تلاش کنیم این عدد به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد که اگر چنین شود، اتفاقی شگرف در این شرکت خواهد افتاد.

دلاویز، از کسب سود مناسب در این شرکت خبر داد و افزود: با وجود همه مشکلات گفته شده توانستیم در سال گذشته به سود مناسبی برسیم و شرکت در مسیر سود آوری خوبی قرار گرفت.

در ادامه این نشست، معاون امور هلدینگ های شرکت شستا با تقدیر ویژه از عملکرد مدیریتی مدیرعامل فعلی نفت پاسارگاد، گفت: دلاویز جوان و فعال در این مدت خیلی تلاش کرده که نتایج آن قابل تقدیر است.

" عصاری " با تاکید بر اینکه در مدت کوتاه مدیریتی او کارهای خیلی مهمی انجام داده است، افزود: از اخباری که درباره نفت پاسارگاد می شنویم، خیلی خوشحال می شویم و از اینکه در این مدت کم فعالیت های خوبی شده است، جای تبریک دارد.

وی با تقدیر از تیم مدیریتی نفت پاسارگاد، ادامه داد: مهندس دلاویز توانسته است با انتخاب مدیران توانمند چشم انداز خوبی از فعالیت های این شرکت را ترسیم کند.

عصاری با ابراز خرسندی از موفقیت نفت پاسارگاد در فضای رقابتی، خاطرنشان کرد: موفقیت این شرکت در فضای رقابت نشان می دهد که می تواند در آینده هم موفق باشد و به فعالیت های خود بهتر از گذشته ادامه دهد.

مشاور مدیرعامل شستا هم در این جلسه با تقدیر ویژه از مدیریت نفت پاسارگاد، گفت: اتفاقات بسیار خوبی در نفت پاسارگاد رخ داده است که تنها بخشی از آثار آن را در ماه های پایانی سال گذشته شاهد بودیم ولی عمده نتایج این اقدامات سازنده امسال و سال آینده در این شرکت دیده خواهد شد.

سعیدی با بیان اینکه نفت پاسارگاد اتفاقات مثبتی را در این مدت به خود دیده است، افزود: الان در این بنگاه اقتصادی هر هفته با تغییرات مثبتی مواجه می شویم که نشان دهنده مدیریت خوب این شرکت است.

ارسال نظر