|
|
کدخبر: ۱۶۰۴۸۴

موسسه جودی: در فوریه ۲۰۱۴

خبرگزاری تسنیم: موسسه جودی اعلام کرد صادرات نفت ایران در فوریه ۲۰۱۴ بالغ بر ۲۹ درصد افزایش یافته و به ۱.۶۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از بلومبرگ، موسسه جودی اعلام کرد، صادرات نفت عربستان در ماه فوریه ۳.۵ درصد افزایش یافته و به بالاترین رقم در ۵ ماه اخیر رسیده است. همچنین در حالیکه صادرات نفت ایران افزایش یافته، فروش نفت عراق به بالاترین رقم در حداقل ۱۲ سال گذشته رسیده است.

بر اساس این گزارش، عربستان در ماه فوریه روزانه ۷.۷۶ میلیون بشکه نفت صادر کرده، در حالی که این رقم در ماه ژانویه ۷.۵ میلیون بشکه بوده است. صادرات نفت ایران نیز در ماه فوریه ۲۹ درصد افزایش یافته و به ۱.۶۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.

این گزارش حاکی است، عراق، بزرگترین تولید کننده عضو اوپک پس از عربستان، صادرات نفت خود را به ۲.۸ میلیون بشکه در روز افزایش داده که نسبت به ماه ژانویه ۲۶ درصد افزایش داشته است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماه آوریل خود برآورد کرد که اوپک در نیمه دوم امسال به صادرات روزانه ۳۰.۶ میلیون بشکه نفت خام نیاز خواهد داشت. این به معنای افزایش روزانه ۳۵۰ هزار بشکه ای نسبت به پیش بینی ماه گذشته این سازمان است.

آژانس بین المللی انرژی همچنین چشم انداز خود از تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک را کاهش داد.

ایران که مشغول مذاکره با قدرت های جهانی در مورد پرونده هسته ای خویش است، صادرات نفت خود را در ماه های اخیر افزایش داده است.

انتهای پیام / / ۸۸

ارسال نظر