|
|
کدخبر: ۱۶۰۶۸۳

خبرگزاری تسنیم: کابینه فدرال پاکستان در نشست روز گذشته خود به ریاست نواز شریف نخست وزیر با واردات برق از ایران موافقت کرد.

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیمبه نقل از " د نیوز "، کابینه فدرال پاکستان روز جمعه به ریاست نواز شریف نخست وزیر تشکیل جلسه داد و از مهمترین موضوعات مصوب در این نشست می توان به موافقت دولت پاکستان با واردات ۳ هزار مگاوات برق از جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

بر اساس این گزارش دولت پاکستان همچنین موافقت خود را با واردات گاز مایع طبیعی ال ان جی از قطر اعلام کرده است. ادامه مذاکره با گروه تحریک طالبان نیز از دیگر موضوعات مورد بحثو بررسی در نشست روز گذشته کابینه پاکستان بوده است.

کابینه پاکستان توافقنامه امضا شده با ایران در خصوص واردات ۳ هزار مگاوات برق را تصویب کرده است. این توافق قرار است در سفر آتی نواز شریف نخست وزیر پاکستان به تهران به امضای نهایی برسد.

سرتاج عزیز مشاور ارشد امنیت ملی و امور خارجی نخست وزیر پاکستان نیز اول آوریل تاکید کرده بود که نواز شریف در ماه می یا ژوئن به ایران سفر خواهد کرد و با مقام های رسمی ایران دیدار و گفتگو خواهد داشت. هدف اصلی از این سفر ارتقای سطح روابط دو کشور همسایه خواهد بود.

پاکستان با بحران کمبود انرژی روبرو است و قصد دارد با امضای قرارداد مربوط به واردات برق و ال ان جی بخشی از نیاز انرژی خود را تامین کند. کابینه پاکستان همچنین با اختصاص ۱/۶ میلیارد دلار برای احداثفرودگاه در بندر گودار موافقت کرده است.

انتهای پیام /


ارسال نظر