|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۳۵

مدیرکل توسعه و ترویج امور استان های معاونت صنایع دستی در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل توسعه و ترویج امور استان های معاونت صنایع دستی از شناسایی ۱۱۰ کارگاه صنایع دستی صادرات محور در کشور خبر داد و گفت: از هفته آینده اقدامات مربوط به ارائه تسهیلات بانکی توسط کارشناسان بانکی انجام می شود.

کامران سبزه میدانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه در فاز اول حمایت از کارگاه های تولیدی صادرت محور کشور در حوزه صنایع دستی ۱۱۰ کارگاه شناسایی شد اظهار داشت: از ابتدای هفته آینده کارشناسان بانکی به منظور معرفی این کارگاه ها برای اخذ تسهیلات کار خودر ا شروع می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که میزان تسهیلاتی که به هر یک از این کارگاه ها پردخت می شود چه میزان است تصریح کرد: این میزان متفاوت است و بستگی به طرح توجیهی دارد که کارگاه های صنایع دستی به معاونت صنایع دستی ارائه داده اند. به طوری که به عنوان مثال یک کارگاه سوزن دوزی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که با کمک ۵ میلیون تومانی ما می تواند ابزارهای خود را تامین کند و محصولات خود را به پاکستان و هند صادر کند و از طرف دیگر کارگاهی هم نیاز به تجهیز گرمخانه ای دارد که مبلغ موردنیاز برای ادامه فعالیتش حدود ۵۰۰ میلیون تومان می شود. لذا مبلغ تسهیلات بستگی به طرح توجیهی آنها دارد.

سبزه میدانی تصریح کرد: سیاست ما این است که روند حمایت خود از این کارگاه های صنایع دستی صادرات محور را ادامه دهیم چرا که این کارگاه های تولیدی مبنای توسعه صادرات صنایع دستی محسوب می شوند.

مدیرکل توسعه و ترویج امور استان های معاونت صنایع دستی خاطرنشان کرد: امیدواریم حمایت دولت از کارگاه های صنایع دستیبا آنکه رقم ناچیزی بود اما شروع خوبی محسوب می شود ادامه یابد و ما بتوانیم در آینده شاهد حمایت از کارگاه های بیشتری باشیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر