|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۸۰

سخنگوی کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کانون انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه امسال نقش کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی تبیین می شود گفت: در روز کارگر امسال با راه اندازی سامانه شناسایی کارگران فاقد شناسنامه کار خبر خوبی را برای جامعه کارگری خواهیم داشت.

هادی ابوی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، درباره مراسم هفته کارگر گفت: از پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برنامه های مختلفی در سطح کشور برگزار می شود.

این فعال کارگری با بیان اینکه در هفته کار و کارگر باید توجه ویژه ای به فرهنگ کار، غنی سازی شغلی، مهارت و کارآفرینی شود، ادامه داد: نقش کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی باید در این هفته تبیین شود.

سخنگوی کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با تاکید بر اینکه یکی از اهداف جامعه کارگری در سال جاری اقدام برای تحقق شعال سال است گفت: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، نقش کارگران در تحقق شعار سال جاری بسیاری حیاتی و موثر است.

سخنگوی کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه تعداد زیادی از کارگران به دلیل نداشتن شناسنامه کار از ابتدایی ترین حقوق اجتماعی خود محروم هستند، گفت: سامانه شناسایی کارگران فاقد شناسنامه کار در دست اقدام است.

ابوی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۶ میلیون کارگر بدون شناسنامه کار در کشور وجود دارند تاکید کرد: با همکاری معاونت روابط کار طراحی سامانه شناسایی کارگران فاقد شناسنامه کار را در برنامه داریم. این کارگران از ابتدایی ترین حقوق اجتماعی که همان بیمه تامین اجتماعی است محروم هستند، امیدواریم با طراحی این سامانه بتوانیم هدیه خوبی را در روز کارگر به جامعه کارگری اهدا کنیم.

سخنگوی کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران کشور ادامه داد: نحوه طراحی این سامانه پس از اخذ مجوز از نهاد ها و سازمان های مربوطه به گونه ای است که کارگران فاقد شناسنامه کار پس از اطلاع رسانی و راه اندازی این سامانه، به آدرسی که اعلام می کنیم مراجعه و اطلاعات خانوار و کاری خود را اعلام می کنند و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند.

انتهای پیام /

ارسال نظر