|
|
کدخبر: ۱۶۱۰۲۲

در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه نقش آفرینی زنان؛

خبرگزاری تسنیم: وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه فردا گزارشی از اهداف وزارتخانه در اقتصاد مقاومتی را به مجلس ارائه می دهم، گفت: با سرمایه گذاری در بخش های مختلف می توانیم مانع پدیده قاچاق در کشور شویم.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، محمدرضا نعمت زاده امروز در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار که با محوریت اقتصاد مقاومتی برگزار شده بود به نقش سازنده زنان در عرصه های مختلف اقتصادی کشور اشاره کرد و اظهارداشت: عملکرد اقتصادی بانوان مسیر دستیابی کشور را به اهداف خود با سرعت بیشتری همراه می کند.

وی با اشاره به اینکه نیمی از ظرفیت جامعه هنوز در خدمت رشد و تعالی کشور قرار نگرفته است، افزود: تجربه کشورهای مختلف نشان از آن دارد که بدون انباشت سرمایه و سود، توسعه به وجود نمی آید بر همین اساس با بهره گیری از دانش فنی دیگر کشورها باید به رشد و شکوفایی داخلی بیاندیشیم که در این راه نقش و جایگاه زنان بسیار پر رنگ خواهد بود.

نعمت زاده به سفر اخیر هیات دولت به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: در این سفر ضمن بازدید از یکی از واحدهای صنعتی شهرستان کنارک از توابع استان سیستان و بلوچستان شاهد بودیم که این واحد صنعتی با حضور ۳۰۰ بانوی موفق به چرخه و حیات اقتصادی استان کمک می کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت سپس به پدیده قاچاق کالا در کشور نیز پرداخت و اضافه کرد: قاچاق زایده بیکاری و کم کاری است و هر انسانی اگر شغل مناسبی نداشته باشد به سراغ قاچاق نخواهد رفت. البته با سرمایه گذاری در بخش های مختلف می توانیم مانع پدیده قاچاق در کشور شویم.

وی با اشاره به حضور خود در مجلس در روز آینده گفت: به همین منظور ستادی تشکیل داده ایم تا از نظرات بخش خصوصی و دولتی استفاده کرده تا گزارشی از اهداف وزارتخانه در خصوص اقتصادی مقاومتی ارایه دهیم.

به گزارش تسنیم، نخستین نمایشگاه توانمندی های زنان کشور در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی امروز شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از فعالان حوزه بانوان فعالیت خود را آغاز کرد. این نمایشگاه از امروز ۳۰ فروردین ماه تا دوم اریبهشت ماه آینده در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بر پا خواهد بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر