|
|
کدخبر: ۱۶۲۱۰۲

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم نمادین آغاز هفته سلامت

خبرگزاری تسنیم: مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به این که توجه به مقوله سلامت دانش آموزان یکی از اهداف حوزه تعلیم و تربیت است، گفت: باید برای ارتقای تدریجی اما پایدار سلامت دانش آموزی تلاش کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران امروز در مراسم نمادین آغاز هفته سلامت که در یکی از مدارس منطقه ۶ آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، اظهار داشت: نامگذاری این هفته به نام سلامت حاکی از اهمیت این مقوله در سیاست های جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: بعد از شبکه خدمات درمانی و سلامت دو شبکه بزرگ دیگر به مردم خدمت می کنند به گونه ای که آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان این دو شبکه بزرگ را تشکیل می دهند و آموزش و پرورش تلاش می کند با رعایت اصل برابری و عدالت به همه افراد واجب التعلیم خدمات ارائه دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به این که امروز که به ساختار بودجه دولت نگاه می کنیم دو وزارت خانه بهداشت و آموزش پرورش سهم قابل توجهی از منابع مالی کشور را به خود اختصاص داده اند، گفت: هر کشوری که می خواهد که جزو کشورهای توسعه یافته باشد باید به دو مقوله آموزش و پرورش و سلامت توجه کند چرا که هر چه سطح سلامت و آموزش افزایش پیدا کند تأثیر آن را در افزایش سطح سلامت مشاهده خواهیم کرد.

چهاربند بیان کرد: زمانی می توانیم ادعا کنیم که یک فرد توانمند است که در قلمروهای دانش و مهارت استفاده از آن به توانایی رسیده باشد بنابراین یکی از اهداف ما در حوزه تعلیم و تربیت توجه به مقوله تربیت بدنی و سلامت است. یعنی باید نسلی را تربیت کنیم که با حفظ سلامت خود توان استفاده از قابلیت هایی که در دوران تحصیل کسب می کند را داشته باشد.

وی افزود: انسانی که تحصیل کرده باشد اما از سلامت جسم و روان برخوردار نباشد در زندگی دچار مشکل خواهد شد. بنابراین باید در طول دوره آموزش عمومی در مدارس دانش، مهارت و باورها در حوزه سلامت را به دانش آموزان منتقل کنیم. چرا که افزایش سطح سلامت نسل کنونی به پیشرفت تأثیرگذار خواهد بنابراین برای ارتقای تدریجی و پایدار در حوزه سلامت دانش آموز تلاش کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر