|
|
کدخبر: ۱۶۲۶

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) از همکاری بیش از ۲۱ میلیون نفر خیر، با این نهاد در سراسر کشور خبر داد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، سعید ستاری در مراسم برگزاری جشن رمضان با بیان اینکه بیش از ۲۱ میلیون نفر از خیران، حامیان و مشترکین با این نهاد در جهت رفع آلام مشکلات نیازمندان همکاری دارند، گفت: تعداد زیادی از این افراد از طریق جشن رمضان در این کار خیر ورود پیدا کرده اند و جزء منفقین، احسان کنندگان و نیکوکاران هستند.

وی به هدف مشارکت‌های مردمی در جهت ایجاد فرهنگ احسان و نیکوکاری اشاره کرد و افزود: آشنایی مردم با کار خیر و به انجام رساندن وظیفه دینی و اجتماعی از اهداف این امر است؛ چرا که این همدلی‌ها و همراهی‌ها یکی از عناصر مورد نیاز برای ادامه حیات جامعه است.

وی با بیان اینکه همه افراد جامعه باید به فکر همدیگر باشند، خاطر نشان کرد: برخی خیران با نیت خیرخواهانه بدون اینکه ریالی پرداخت کنند در جهت رشد افراد جامعه در زمینه های مختلف فعالیت می کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه بیش از ۳۵ درصد منابع مورد نیاز در بحثفقرزدایی و کاهش محرومیت در سراسر کشور از طریق جذب مشارکت مردمی در سال گذشته با مساعدت بیش از ۲۱ میلیون نفر از خیران تامین شده است، تصریح کرد: این کمک‌ها در جهت توانمندسازی خانواده‌های نیازمند، تامین مسکن، ازدواج و رفع مشکلات درمانی به ویژه بیماران صعب العلاج و بیماران سرطانی صورت گرفته است.

ستاری به سامانه پرداخت آسان نیکوکاری به منظور پرداخت صدقات و کمک‌های نقدی از طریق تلفن همراه اشاره کرد و یاد آور شد: در این روش خیران می توانند از طریق شماره گیری کد رایگان ستاره ۷۳۳ ستاره ۳۳۳۳ مربع بر روی تلفن‌های همراه اقدام به ارسال وجوه خود به عنوان صدقات، اکرام ایتام، کمک به اشتغال محرومان، پرداخت کمک هزینه تحصیلی(امور فرهنگی)، کمک به آسیب دیدگان بلایای طبیعی، فراهم کردن جهیزیه و پرداخت وجوه زکات کنند.

ارسال نظر