|
|
کدخبر: ۱۶۲۷۲۹

در جلسه صبح امروز اعضای هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کتاب کودک و نوجوان با وزیر ارشاد، محمدعلی مهدوی راد و عماد افروغ رئیس و نایب رئیس هیات نظارت بر اجرا ضوابط نشر شدند.

گروه فرهنگی مشرق- نخستین جلسه هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کتاب کودک و نوجوان صبح امروز دوشنبه اول اردیبهشت ماه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شد.

برپایه این گزارش در این جلسه محمدعلی مهدوی راد به عنوان رئیس و عماد افروغ به عنوان نایب ریس هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کودک انتخاب شد.

همچنین قرار شد جلسات این دو هیات به صورت تجمیعی برگزار شود و در آینده رئیس بخش کودک نیز انتخاب شود. از مجموع دو هیات ۱۸ نفر در جلسه امروز با وزیر ارشاد شسرکت داشتند.

اعضای هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کتاب کودک و نوجوان پس از سه سال با روی کار آمدن دولت یازدهم از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، آقایان احمد واعظی، محمدعلی مهدوی راد، محمدتقی سبحانی، رضا مختاری، علیرضا اعرافی، محمود گلزاری، عماد افروغ، علیرضا صدرا، صادق آئینه وند، محسن مومنی، علی معلم دامغانی، حسین کچوئیان، مسعود آذربایجانی، مهدی خاموشی، سید مهدی شجاعی و خانم فریبا علاسوند اعضای هیات نظارت بر نشر بزرگسال را تشکیل می دهند. به استناد ماده ۵ مصوبه اهداف، سیاست ها و ضوابط نشر کتاب به عنوان اعضای هیأت نظارت بر ضوابط نشر کتاب بزرگسالان، انتخاب می شوند.

همچنین جواد محقق، محسن چینی فروشان، مظفر سالاری، عبدالله حسن زاده و مهنوش مشیری نیز اعضای هیات نظارت بر نشر کودک هستند.

طبق ماده ۵ مصوب جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۶۷ و نظر به حساسیت و جنبه های خاص کتاب های کودک هیات ویژه ای با عنوان «هیات نظارت بر نشر کتاب» متشکل از حداقل پنج تن از افراد صاحب نظر و آگاه به امور تربیتی(از دیدگاه اسلامی) و مسایل خاص کتاب های کودکان و بزرگسالان تشکیل شد.

ارسال نظر