|
|
کدخبر: ۱۶۴۳۳۹

در آخرین روز معاملاتی هفته

خبرگزاری تسنیم: ۶۵۰۰ تن متانول، ۹ میلیون لیتر حلال، ۲ هزار بشکه میعانات گازی و ۵۱۲ قرارداد سلف موازی استاندارد برق روز گذشته در بورس انرژی داد و ستد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ در آخرین روز معاملاتی این هفته ۴۰۰۴ تن متانول پتروشیمی شیراز به ارزش ۳۴ میلیارد ریال در بورس انرژی به فروش رسید و ۲۰۷۵ تن متانول پتروشیمی زاگرس به ارزش ۱۷ میلیارد ریال و ۳۱۲ تن متانول پتروشیمی فناوران هم به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بازار فیزیکی این بورس عرضه و فروخته شد.
همچنین در روز چهارشنبه ۲۰۰۰ بشکه میعانات گازی پالایش گاز ایلام از سوی شرکت ملی نفت ایران روی تابلو رفت که رقابت برای خرید این محصول بین خریداران، قیمت هر بشکه از این محصول را کمی بیشتر از ۲ میلیون ریال تعیین کرد و ارزش این حجم از میعانات گازی حدود ۴ میلیارد ریال بود.
بر اساس این گزارش؛ در آخرین روز معاملاتی هفته و در ادامه ساعت معاملات، ۶ میلیون لیتر حلال ۴۰۲ شرکت پالایش نفت بندر عباس(شبندر) هم بطور کامل فروخته شد که ارزش این محموله ۱۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بود.
۳ میلیون لیتر حلال ۴۰۲ هم از سوی پالایش نفت تبریز در این روز عرضه شد که با موفقیت فروش رفت. ارزش حلال تبریز ۵۷ میلیارد و ۳۴۲ میلیون ریال بود.
همچنین در آخرین ساعات معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی در روز چهارشنبه ۲۰۰ تن گاز مایع صنعتی(ال پی جی) پتروشیمی بندر امام از سوی مشتریان خریداری شد که ارزش این محصول بالغ بر ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بود.
پتروشیمی بندر امام نیز با ۳۳۰ تن برش سنگین نفتالین دار زنگ پایان عرضه ها را در بازار فیزیکی بورس انرژی زد. مشتریان هم این حجم برش سنگین را به ارزش ۵ میلیارد و ۱۵۴ میلیون ریال خریداری کردند.
همچنین روز گذشته در بازار برق ۵۱۲ قرارداد سلف موازی استاندارد برق تنها در نماد بار پایه روزانه برای تحویل در روز های مختلف اردیبهشت امسال معامله شد.
این گزارش می افزاید: تعداد معاملات صورت گرفته در آخرین روز معاملاتی هفته ۳۹ مورد و ارزش کل آن ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود که با انجام معاملات در دو بازار مشتقه(تابلو برق) و بازار فیزیکی بورس انرژی، ارزش کل معاملات افزون بر ۲۴۵ میلیارد ریال شد.
انتهای پیام /

ارسال نظر