|
|
کدخبر: ۱۶۵۲۵۰

معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تاکید کرد

خبرگزاری تسنیم: معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بر کاهش اجرای طرح ها از طریق توجه به ارزیابی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی آنها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، محمدهادی ایازی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در جشنواره پاسداشت نخستین های اتاب(ارزیابی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی) در مدیریت محلی ایران اظهار داشت: از زمان تصدی آقای قالیباف به عنوان شهردار تهران ایشان شهرداری را از سازمانی خدماتی به نهادی اجتماعی تبدیل کردند و مسئله پیوست اجتماعی در کلیه طرح ها و پروژه ها همواره مورد تاکید ایشان بود.

وی ادامه داد: در زمینه اجرای طرح اتاف کارگاه های آموزشی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و دانشجویان دوره دکتری برگزار کردیم و این موضوع در سامانه رتبه بندی سازمان درج شده است. در این زمینه همچنین به تولید ادبیات نیاز داشتیم که با استفاده از از حضور استادان برجسته کتابهایی نیز در این زمینه تالیف شد و همچنین در تعامل با وزارت علوم دروس مختلفی با رویکرد اجتماعی برای مقطع کارشناسی ارشد رشته های علوم اجتماعی پیش بینی شده است.

ایازی تاکید کرد: خوشبختانه این ادبیات در سراسر کشور جا افتاد و در برنامه پنجم و ابلاغیه رهبری نیز بر پیوست فرهنگی کلیه برنامه ها تاکید شد و جای امیدواری دارد که مجموعه مدیران نیز به این موضوع بپردازند. چرا که توجه به ارزیابی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی هزینه اجرای طرح ها و پروژه ها را کاهش می دهد و می توانیم بگوییم اولین دستگاهی که در این بخش فعال است شهرداری تهران بوده است.

وی افزود: تجربه شهرداری تهران در این زمینه می تواند به دستگاه های اجرایی کشور نیز کمک کند؛ تهیه پیوست های فرهنگی و اجتماعی باید در خود پروژه به صورت پیوست دیده شود و معاونت فنی و عمرانی نیز برای انجام دادن این کار مکلف است.

همچنین در این مراسم از سامانه هوشمند اتاف و فصلنامه تخصصی آن رونمایی و از نخستین های جشواره اتاب تقدیر شد. در این مراسم همچنین احمد دنیامالی عضو شورای شهر تهران، ایازی معاوت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، قائمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، محکی مدیر کل دفتر مطالعات حوزه اجتماعی شهرداری و مهاجری دبیر علمی این جشنواره حضور داشتند.

در ادامه این مراسم لوح تقدیر این جشنواره به افراد ذیل اهداء شد: معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، عبداللهی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، علیمحمد مختاری مدیرعامل پارکها و فضای سبز شهرداری تهران، رضا قدیمی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل، جمال کامیاب مدیر سازمان زیباسازی شهردرای تهران، احمد صفوی مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره بار، علی محمدنژاد شهرداری منطقه ۱۲ تهران، رضا مصطفوی دبیر شورای عالی اجتماعی و فرهنگی، دادار نخستین رئیس اداره اتاب، اصغر مهاجری دبیر علمی جشنواره اتاف، محمدرضا سعیدی مدیر مسئول فصلنامه اتاف، محمد فاضلی نخستین مولف کتاب در عرصه اتاب، مرتضی قلیچ و علیرضا رمضانی مترجمان کتاب در حوزه اتاف.

انتهای پیام /

ارسال نظر