|
|
کدخبر: ۱۶۵۹۸۱

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر رفاه مطرح کرد

خبرگزاری تسنیم: معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان بازدید از مرکز دانش کار سازمان بهزیستی گفت: دقت و ظرافت در محصولات این مراکز شایان توجه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، حمیدرضا موالی زاده، معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح مرکز دانش کار سازمان بهزیستی، اظهار داشت: این هفته به نام هفته کارگر و امروز به نام روز کارگر، جوانان، زنان و خانواده نامگذاری شده است و ما امروز به این مرکز آمدیم تا از تلاش های همکاران سازمان بهزیستی برای بازتوانی افراد تحت پوشش بازدید کنیم.

وی ادامه داد: اقداماتی که در این مرکز انجام می شود برای افرادی است که مشکلات جسمی و ذهنی دارند و این اقدامات اقدام پرورش قابلیت هایی که در وجود آن ها بوده و مقبول مانده را فراهم می کند؛ تولیداتی که این عزیزان در این مراکز ارائه کرده اند از دقت و ظرافت هنری برخوردار است چنان چه اگر این مسئولان در بازار فروش دیده شود در نگاه اول به نظر نمی رسد که حاصل دست افرادی باشد که به لحاظ ذهنی دچار مشکل هستند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون افزود: تلاش بر این است که اصل بهره وری در این مراکز مورد توجه بیشتر قرار گیرد؛ خوشبختانه عملکرد این مراکز نشان دهنده پیوند خوبی است که بین امور خیریه و مردمی با سازمان بهزیستی و دولت برقرار شده است و نشان می دهد مردم برای کمک های انسان دوستانه انگیزه دارند و این مراکز شرایط را به خوبی برای آنها فراهم می کند.

در این مراسم همچنین اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) نیز اظهار داشت: در سازمان بهزیستی با همکاری بخش خصوصی، NGOها و مؤسسات خیریه دوره های حرفه آموزی مناسب با بازار سرمایه طراحی شده است و بخشی که نیاز به تسهیلات ما باشد برای تأمین نیازهای مالی از آن حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: در صورت درخواست مسئولان بهزیستی و در صورت راه اندازی مراکزی مشابه این مرکز تسهیلات بانکی در ۶ ماهه اول سال برای توسعه و بازسازی این مراکز پرداخت می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر