|
|
کدخبر: ۱۶۷۲۹۵

وزیر راه و شهرسازی خبر داد

خبرگزاری تسنیم: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت سیستم حمل و نقل یکپارچه از انجام مطالعات احداثمترو در شهرهای جدید نزدیک کلان شهرها خبر داد و گفت: تسهیلات نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده افزایش می یابد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی اظهار کرد: احیای بافت های تاریخی علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی بسیار گسترده است، از نظر فرهنگی هم در راستای سیاستهای ملی قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه تا حد ممکن توسعه بخش مسکن باید درون بافت های تاریخی و قدیمی اتفاق بیفتد تصریح کرد: در حال هماهنگی با بانک مرکزی برای اختصاص مقدار زیادی از اعتبارات پیش بینی شده در بخش مسکن به نوسازی و بازسازی خانه های درون بافت های تاریخی هستیم.

آخوندی همچنین گفت: مسئله حمل ونقل یکپارچه به ویژه در شهرهای جدید از اهمیت زیادی قرار دارد تا جاییکه در حال حاضر مطالعات لازم برای احداثمترو در اکثر شهرهای جدید واقع در نزدیکی کلانشهرها انجام شده است.

وی از هشتگرد – پرند و شهرهای جدید واقع در نزدیکی اصفهان به عنوان نمونه هایی از شهرهای جدیدی که مطالعات مترو در خصوص آنها انجام شده است یاد کرد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به برخی مشکلات در تعاونی های مسکن مهر ادامه داد: با وجودی که هیات مدیره تعاونی ها مسئول مشکلات آنهاست با موافقت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک نماینده را برای حل مسائل تعاونی های مسکن مهر تعیین کرده ایم تا هر جا نیازی به مداخله دولت برای حل مشکل است این اقدام انجام شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر