|
|
کدخبر: ۱۶۷۳۳۳

علاوه بر این و با توجه به در پیش بودن روز ملی خلیج فارس(۱۰ اردیبهشت) یک گروه سرود ۲۵ نفره به نام «خیلج فارس» اجرای زنده ای را به همین مناسبت در افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران خواهد داشت.

گروه فرهنگی مشرق- مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ساعت ۱۰ صبح امروز سه شنبه ۹ اردیبهشت با حضور رئیس جمهور در ضلع جنوبی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) در تهران برگزار می شود.

در این مراسم که سفرای خارجی برخی کشورها و جمعی از مهمانان ویژه دعوت شده به نمایشگاه امسال کتاب تهران نیز در آن حضور خواهند داشت، علاوه بر رئیس جمهور، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی این وزارتخانه و رئیس این دوره از نمایشگاه کتاب تهران سخنرانی خواهند کرد.

به علاوه سیدحسن هاشمی استاندار تهران، تعدادی از مسئولان ارشد مجموعه مدیریت شهرداری تهران و نیز دست اندرکاران و مدیران کمیته های مختلف بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نیز ناشران و اهالی رسانه در افتتاحیه این رویداد بزرگ فرهنگی حضور خواهند داشت.

تقدیر از ۲۰ ناشر برتر کشور در سال ۱۳۹۲ از دیگر برنامه های افتتاحیه نمایشگاه بیست و هفتم است. این ناشران که بر اساس رتبه ای که کسب کرده اند، در سه بخش برگزیده، ویژه و شایسته دسته بندی شده اند، لوح تقدیر و جوایز خود را از دست رئیس جمهور دریافت می کنند.

علاوه بر این و با توجه به در پیش بودن روز ملی خلیج فارس(۱۰ اردیبهشت) یک گروه سرود ۲۵ نفره به نام «خیلج فارس» اجرای زنده ای را به همین مناسبت در افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران خواهد داشت.

همچنین بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز و پیش از آغاز مراسم افتتاحیه، از نمایشگاه کتاب تهران بازدید خواهد کرد.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در فضایی به وسعت ۱۳۵ هزار مترمربع و در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران برپا شده و در بخش داخلی ۲۶۶ هزار و ۴۲۹ کتاب از سوی ۲۳۳۰ ناشر از کشورمان عرضه خواهد شد. در این نمایشگاه همچنین ۶۰۰ ناشر خارجی(در دو بخش لاتین و عربی) حضور دارند که ۱۳۲ هزار عنوان کتاب را به معرض فروش می گذارند.

ارسال نظر