|
|
کدخبر: ۱۶۷۴۲۹

فرمانده مرزبانی ناجا در بجنورد:

خبرگزاری تسنیم: فرمانده مرزبانی ناجا در بجنورد گفت: تلاش های اطلاعاتی و دیپلماتیک برای مشخص شدن وضعیت گروهبان دانایی فر در حال انجام است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازبجنورد، سردارحسین ذوالفقاری صبح امروز در جمع خبرنگاران خراسان شمالی، با بیان اینکه هنوز سندی که تائید کند گروهبان دانایی فرد توسط گروهک جیش العدل به شهادت رسیده به دست ما نرسیده و ما تلاش خود را برای مشخص شدن وضعیت دانایی فرد انجام می دهیم، اظهار کرد: تلاش های اطلاعاتی و دیپلماتیک برای مشخص شدن وضعیت گروهبان دانایی فر در حال انجام است.

وی درباره وضعیت مرزهای کشور افزود: با توجه به قول مساعد دولت برای تخصیص اعتبار ۵۲۰میلیارد ریالی که مربوط به سال گذشته است امیدواریم وضعیت مرزهای دولت بهتر از گذشته شود، در سال گذشته ۷۸۰میلیارد ریال اعتبار برای مرزهای کشور در نظر گرفته شد که از این میزان ۲۶۰ میلیارد ریال آن محقق شد.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: با این شرایط مرزبانی کشور عملکر خوبی داشته و خوشبختانه امسال نیز توانسته ایم ۱۱۵درصد افزایش کشف سلاح داشته باشیم، همچنین قبل از ورود مشروبات الکی به کشور و در عقبه مرزها ۶۰ درصد افزایش کشف داشته ایم که این آمار بسیار راضی کننده است.

ذوالفقاری تصریح کرد: در سال گذشته ۳۹۸درگیری در مرزهای کشور رخ داد که در این درگیری ها ۶۰ نفر از اشرار به هلاکت رسیدند.

وی اولویت های مرزبانی را تکمیل خلاهای مرزی به ویژه در مرزهای جنوب شرقی و شمال غربی کشور عنوان کرد و افزود: هدف از سفرم به خراسان شمالی نظارت دوره ای و پیگیری مصوبات سفر رهبری به خراسان شمالی است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه مرز خراسان شمالی با ترکمنستان جزو مرزهای امن کشور محسوب می شود گفت: با این وجود عملیات انسداد مرزی در مرزهای این استان انجام می شود.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر