|
|
کدخبر: ۱۶۸۶۲۸

مسکن در هفته ای که گذشت

خبرگزاری تسنیم: عدم کارایی برنامه نوسازی بافت فرسوده دولت، خداحافظی هدایت با پردیس، سه سناریو برای واگذاری مسکن اجتماعی، مخالفت مجلس با لیزینگ مسکن و مشکلات سازه ای پروژه های مسکن مهر اخبار حوزه مسکن در هفته جاری بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمدر نخستین روز هفته یکی از کارشناس اقتصاد مسکن با انتقاد از روش دولت برای نوسازی بافت های فرسوده شهری، گفت: برنامه های وزارت راه و شهرسازی به عنوان سیاستگذار و شهرداری به عنوان مجری در نوسازی بافت های فرسوده کارایی ندارد.

تغییر ناگهانی مدیرعامل شرکت عمران پردیس یکی از خبرهای هفته دوم اردیبهشت بود. معاون وزیر راه و شهرسازی با وجود مخالفت چهار عضو مجمع ولی پور را به عنوان سرپرست شرکت عمران پردیس منصوب کرد.

۳ سناریو در دولت برای واگذاری مسکن اجتماعی خبری بود که معاون وزیر راه و شهرسازی آنرا به تسنیم داد. پژمان در این باره گفت: واگذاری مسکن اجتماعی به صورت اجاره محض، اجاره به شرط تملیک یا ملکی پس از آسیب شناسی دقیق وزارت راه مشخص خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این هفته از افتتاح ۵ هزار مسکن مهر فاز ۱۱ شهر پردیس تا پایان اردیبهشت امسال خبر داد. البته افتتاح این تعداد مسکن شرکت کوزو به تامین خدمات زیربنایی بستگی دارد که شواهد حاکی از آن است وعده افتتاح معاون وزیر تا ۲۰ روز دیگر محقق نخواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس به راه اندازی لیزینگ مسکن واکنش نشان داد و با بیان این که عده ای با این کار به دنبال منافع خود هستند، گفت: مجلس با راه اندازی لیزینگ مسکن با توجه به این که کمکی به خانه دار شدن قشرهای کم درآمد نمی کند، مخالف است.

آخرین خبر حوزه مسکن نیز مربوط به اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی درباره کیفیت سازه های مسکن مهر است. شکرچی زاده، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه برآورد خاصی از میزان افزایش قیمت مصالح ساختمانی پس از هدفمندی یارانه ها نداریم گفت: برخی سازه های فولادی و بتنی مسکن مهر دارای مشکلاتی هستند.

انتهای پیام /

ارسال نظر