|
|
کدخبر: ۱۶۹۱۱۲

بر اساس آمار، دفعات معاملات در هفته جاری در بورس تهران ۴۸.۱ درصد و ارزش معاملات نرمال۷۹ درصد در مقایسه با هفته پیش رشد داشته اند؛ حجم معاملات نرمال نیز در این دوره، با ۷۸.۲ درصد افزایش همراه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته منتهی به دهم اردیبهشت، سه میلیارد و ۶۸۰ میلیون سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد.

دراین هفته حجم معاملات ۵۴.۶ و ارزش معاملات ۱۵.۹ درصد رشد کرد. در این مدت ۱۱۷ هزار و ۷۰۶ خریدار در ۳۶۳ هزار و ۶۸۰ دفعه به داد و ستد پرداختند که در مقایسه با هفته پیش ۴۵.۵ درصد رشد داشت. در هفته یاد شده، تمامی معاملات به صورت خرد و بلوک انجام شد.

بر اساس آمار موجود، دفعات معاملات ۴۸.۱ درصد و ارزش معاملات نرمال۷۹ درصد در مقایسه با هفته پیش رشد داشته اند. حجم معاملات نرمال نیز در این دوره، با ۷۸.۲ درصد افزایش همراه شد.

از ابتدای امسال، ۱۲ میلیارد و ۹۴۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۹ هزار و ۲۹۶ میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد ۴۶۴ هزار و ۶۰۴ سرمایه گذار، در یک میلیون و ۴۰۶ هزار و ۲۷۷ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با افزایش ۲.۸۷درصدی به ۷۸ هزار و ۱۶۴ واحد رسید.

در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۶۵ هزار و ۵۷۴ واحد ایستاد که در قیاس با هفته قبل، ۳.۲۴ درصد افزایش را نشان می داد. شاخص بازار اول در هفته گذشته با ۲.۲۹ درصد افزایش به ۵۸ هزار و ۲۵۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۴.۰۴ درصد افزایش همراه شد و به ۱۴۹ هزار و ۳۸۵ واحد رسید.

در هفته منتهی به دهم اردیبهشت ماه، تعداد ۳۸۲ هزار و ۳۹۵ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۳۸۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این در حالی است که از ابتدای سال یک میلیون و ۲۶ هزار و ۶۳۵ برگه اوراق مشارکت به ارزش یک هزار و ۲۹ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شده است.
ارسال نظر