|
|
کدخبر: ۱۷۱۳۶۹

هشدار رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ:

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ نسبت به کشیده شدن بحران سوریه به دیگر کشورها هشدار داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، پیتر مائورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در مراسم افتتاح مسیر صلح موزه هلال احمر با اشاره به اینکه بسیار خوشحال هستم که در آستانه آغاز هفته هلال احمر در افتتاحیه در ایران حضور دارم، اظهار داشت: ترویج صلح منوط به احترام گذاشتن به افراد و هویت های مختلف است.

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ با اشاره به بروز بلایای طبیعی عنوان کرد: بروز بلایای طبیعی به صورت فزاینده را شاهد هستیم و این مساله نشان می دهد که هر دو سازمان می توانند همکاری های خود را افزایش دهند.

مائورر با اشاره به بحران کشور مالی، سوریه و جنوب آفریقای مرکزی گفت: بررسی این بحران ها نشان می دهد که بحران در داخل محدوده جغرافیایی یک کشور نیست و برای حل و فصل آن موضوع نیاز به همکاری مشترک داریم. براین اساس نسبت به کشیده شدن بحران سوریه به دیگر کشورها هشدار داده می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با خشونت های پیچیده ای مواجه هستیم، گفت: نیازهای بشردوستانه مردم پیچیده شده است و برای حل و فصل این مساله باید راهکارهای جدید با تکیه بر فناوری های به روز اتخاذ شود تا بتوانیم پاسخ مناسبی به نیازهای بشردوستانه مردم بدهیم.

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ با بیان اینکه امیدواریم موزه صلیب سرخ در ژنو و موزه جمعیت هلال احمر در تهران ارتباطات زیاد و موثری داشته باشند، بیان کرد: ارتباطات جمعیت هلال احمر و کمیته صلیب سرخ بین المللی بسیار خوب است و تعاملات مشترک زیادی فی مابین این دو سازمان انجام می پذیرد، و امیدواریم همکاری های بیشتری صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه صلح زمانی میسر می شود که به گوناگونی و تنوعات در زمینه اندیشه ها، احترام گذاشته شود. اصول نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر ایران ما را به هدفی مشترک رهنمون می کند که باید در راستای رسیدن به این هدف، راهکارهای نوین اتخاذ کنیم.

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، همکاری های جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ را بسیار مناسب ارزیابی کرد و ادامه داد: با توجه به وقوع ناآرامی ها در منطقه و بلایای طبیعی همکاری های بیشتر این دو نهاد بیش از پیش نیازاست.

مائورر در خصوص دلیل حضورش در ایران گفت: توسعه همکاری های بین دو نهاد یکی از دلایل اصلی حضور من در ایران است. همچنین، روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر(۱۸ اردیبهشت) را یکی دیگر از دلایل حضورش در ایران عنوان کرد.

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، در نهایت بکارگیری از فناوری ها و رهیافت های جدید برای رسیدن به اهداف عالیه صلیب سرخ را یکی از ضرورت ها عنوان کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر