|
|
کدخبر: ۱۷۱۴۶۱

عضو کمیسیون عمران شورای شهر در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: شورای شهر آماده دریافت پیشنهادات حمایتی شهرداری از تاکسیران هاست.

محسن سرخو در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی تسنیم، درباره افزایش مجدد نرخ کرایه های تاکسی، با بیان اینکه تأثیر ۸ درصدی نرخ بنزین بر هزینه تاکسیران ها موضوعی است که رسانه ها منتشر کرده اند و باید دید سند آنها چیست، اظهار داشت: شوراری شهر تهران افزایش ۲۵ درصدی کرایه های تاکسی را مصوب کرد این در حالی است که حقوق کارمندن و کارگران حدود ۲۰ درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: آیا کارمندان و کارگران باید برای حمل و نقل عمومی بیش از ۲۵ درصد مصوب بپردازند تا به تورم موجود در جامعه دامن زده شود؟ باید توجه داشت که وقتی به تورم دامن زده شود تاکسیران ها و خانواده آنها نیز متضرر خواهند شد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شهر تهران خاطرنشان کرد: باید برای افزایش نرخ ها متعادل حرکت کنیم یعنی توجه داشته باشیم هر یک درصدی که افزایش نرخ به ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی صورت می گیرد در همه قیمت ها اثر تصاعدی خواهد داشت و این به ضرر سیستم حمل و نقل عمومی است.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر معتقد هستند نیازی به افزایش مجدد نرخ کرایه ها نیست، گفت: خواهشم از رسانه ها این است که جوسازی نکنند؛ مطمئن باشید هر که درباره افزایش نرخ ها جوسازی کند قطعا مورد برخورد قرار می گیرد. شورا یک بار افزایش نرخ ها را مصوب و آن را ابلاغ کرد، نمی توان هر روز با نظر اصحاب رسانه نرخ کرایه ها را تغییر داد، جامعه نیاز به آرامش دارد.

سرخو تصریح کرد: برای در نظر گرفتن میزان افزایش نرخ کرایه ها ساعت ها بحثو بررسی انجام شده و هزینه تاکسیران ها را آنالیز کرده ایم، بر این اساس ۱۶ درصد هزینه های یک تاکسیران متاثر از هزینه حمل و نقل عمومی است! بنابراین افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه ها منصفانه و قابل قبول است.

وی افزود: افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه های تاکسی در حالی است که شهرداری کمک هایی مانند بیمه تکمیلی درمان، برای رانندگان تاکسی و خانواده هایشان و همچنین سفر سالیانه دارد در عین حال شورا نیز موافق است که اقدامات حمایتی دیگری برای تاکسیران ها انجام شود بنابراین اگر در این زمینه پیشنهادی ارائه شود آن را تایید خواهد کرد.

انتهام پیام /

ارسال نظر