|
|
کدخبر: ۱۷۲۲۳۷

در گفت وگو با تسنیم اعلام شد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت احداثآزادراه حرم تا حرم از افزایش حدود ۳۰ درصدی هزینه های این پروژه به دلیل نوسانات نرخ مصالح خبر داد و گفت: اتمام مراحل ساخت و بهره برداری آزادراه قم - گرمسار حدود ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

بابک لارتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمبا اشاره به این که هم اکنون شاهد تعادل بازار مصالح به خصوص آهن آلات هستیم، افزود: با این حال سال گذشته جهش قیمت مصالح را شاهد بودیم که روی پروژه آزادراه حرم تا حرم بی تاثیر نبود.

وی خاطرنشان کرد: هزینه اجرای آزادراه حرم تا حرم حد فاصل قم - گرمسار حدود ۳۶۸ میلیارد تومان برآورد می شد که این رقم پس از نوسانات نرخ مصالح و با احتساب هزینه های بیمه، مالیات و تملک اراضی به حدود ۵۲۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت احداثآزادراه حرم تا حرم در پاسخ به این پرسش که کل پروژه چه زمانی به بهره برداری می رسد، گفت: پیش بینی دقیقی در این باره نمی توانم بگویم. با توجه به این که آزادراه حرم تا حرم بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، اعلام زمان ساخت و بهره برداری از این پروژه به زمان و نحوه تامین اعتبارات بستگی دارد.

لارتی در خصوص فاز زمان بهره برداری فاز ۲ آزادراه قم - گرمسار حد فاصل نیشابور - مشهد نیز گفت: این فاز در مرحله مقدمات آغاز عملیات اجرایی قرار دارد و چنانچه مباحثاین پروژه با وزارت راه انجام شود ما آمادگی ساخت این آزادراه ۱۲۰ کیلومتری را نیز داریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر