|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۸۸

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعرفه نرخ آگهی های دولتی برای سال ۱۳۹۳ را اعلام کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، نرخ چاپ آگهی‏ های دولتی و گزارش آگهی(رپرتاژ) در مطبوعات با قطع یا فرم روزنامه ه‏ای برای هر کادر رنگی اعلام شد.

این اطلاعیه همچنین شامل تبصره هایی به شرح ذیل است:

تبصره ۱ - قیمت ‏های یاد شده بر مبنای کادر واحد مطبوعات به اندازه تقریبی(cm ۳/۵×۸) می باشد. کادرهایی که با ۱۰% اختلاف نسبت به اندازه فوق کوچکتر یا بزرگتر به چاپ می‏ رسند با همین جدول محاسبه می‏ شوند.

تبصره ۲ - در مطبوعات با شمارگان یکصدهزار نسخه و بالاتر که با حداقل ۱۶ صفحه یا بیشتر چاپ می‏ شوند، قیمت سایر صفحات رویی نیز مطابق با صفحه دوم یا سوم محاسبه می‏ شود. صفحات رویی شامل دوم، سوم، چهارم و سه صفحه ماقبل آخر است.

ج - رتبه خبرگزاری ها و سایت های خبری نیز با توجه به تعداد بازدیدکننده و کیفیت، تعیین و تعرفه درج آگهی در آنها بر مبنای واحد پیکسل به شرح ذیل محاسبه می شود:

تبصره: درج آگهی در هر یک از لایه ها که پس از اسکرول قابل مشاهده هستند با ۲۰% کاهش محاسبه خواهد شد.

ماده ۲ - نشریات مجلد شده نیز در یکی از گروه های فوق محاسبه و قیمت های مربوط، برای ۲۸ سانتیمتر مربع(cm ۳/۵×۸) در نظر گرفته می شود. ردیف مربوط به صفحه آخر برای پشت جلد و صفحه ۲یا۳ برای داخل جلد محاسبه می شود.

ماده ۳ – قیمت آگهی هایی که اشخاص حقیقی یا حقوقی غیردولتی ملزم به پرداخت وجه آن هستند قبل از چاپ دریافت و به شرح زیر محاسبه می‏ شود.

الف – در نشریات گروه ۳ و ۴ و ۵ سراسری و کلیه نشریات استانی نرخ چاپ آگهی‏ های حقوقی شامل ثبت شرکت‏ ها و مالکیت‏ های صنعتی بر مبنای هر کادر ۲۴۰.۰۰۰ ریال و سایر آگهی‏ های حقوقی شامل تدید حدود، نوبتی، فقدان سند، اجرایی، مزایده، دادرسی مدنی، حصر وراثت و غیره بر مبنای هرکادر ۱۲۰.۰۰۰ ریال محاسبه می‏ شود.

ب – نرخ چاپ هر دو گروه از آگهی‏ های یاد شده فوق در نشریات گروه ۱ و ۲ سراسری بر مبنای هر کادر ۶۰۰.۰۰۰ ریال خواهد بود.

تبصره – هر کادر شامل یکصد کلمه بوده و همچنین در صورت سفارش چاپ آرم توسط دستگاه آگهی دهنده به میزان یک کادر به مبلغ آگهی اضافه خواهد شد.

ماده ۴ - نرخ چاپ کلیه آگهی‏ هایی که به صورت سیاه و سفید منتشر می‏ شوند در مواد(۱) و(۲) بیست درصد(۲۰%) کمتر از تعرفه‏ های مقرر و نرخ چاپ آگهی‏ های کیفری دادگستری در کلیه نشریات متقاضی برای هر کادر رنگی یا سیاه و سفید ۲۵۰.۰۰۰ ریال و در صورت تاکید آگهی دهنده برای چاپ در نشریات غیرمتقاضی، مطابق با قیمت سیاه و سفید در گروه مربوط خواهد بود. چاپ کلیه آگهی‏ های کیفری دادگستری حداکثر با فونت ۱۰ نازک و کمترین فاصله سطر مورد پذیرش خواهد بود.

ماده ۵ - هزینه های مربوط به تهیه عکس، ترجمه، طراحی آگهی و سایر هزینه‏ های جانبی با کارشناسی و تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عهده سازمان آگهی دهنده است.

ماده ۶ - تعرفه‏ های مذکور در این آیین‏ نامه برای سال ۱۳۹۳ اعتبار داشته و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعرفه‏ های جدید را حداکثر تا پایان اسفند این سال اعلام می کند.

برای مشاهده جداول تعیین تعرفه نرخ آگهیاینجاکلیک کنید.

انتهای پیام /

ارسال نظر