|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۹۴

وکیل و همسر فرزند خوانده سیمین دانشور و جلال آل احمد با اعلام اینکه شهرداری منطقه یک تهران تخلفش در خرید منزل جلال آل احمد را پذیرفته است از انعقاد تفاهمی مشترک با مسئولان این منطقه برای اداره این منزل خبر داد.

گروه فرهنگی مشرق- علی خلاقی وکیل و همسر لیلی ریاحی فرزند خوانده و وصی سیمین دانشور در مورد آخرین وضعیت پیگیریهای خود در مورد ماجرای فروش خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد اظهار داشت: من روز یکشنبه گذشته با حضور در شهرداری منطقه یک با معاون املاک شهرداری در مورد ماجرای خانه سیمین و جلال و فروش غیر قانونی آن صحبت کردم و مستندات خودم را شامل حکم بدوی مبنی بر صحیح بودن وصیت نامه سیمین دانشور که بر اساس آن لیلی ریاحی وصی سیمین است و کل انتشارات و ثلثاموال دانشور به او تعلق دارد به آنها ارائه دادم.

اخلاقی افزود: این مقام مسئول پس از رویت مدارک با اظهار اینکه از ماجرای پیش آمده اطلاع دارد از بنده خواست تا از حیثقانونی دست به اقدامی نزنم و به طور تلویحی به این مساله هم اشاره کرد که خالی کردن خانه سیمین دانشور از وسایلش، خواست شهرداری بود تا بتواند بازسازی خانه را شروع کند.

وی افزود: به من گفتند که قصد دارند این خانه را مانند خانه عزت الله انتظامی بازسازی کنیم و مورد استفاده عمومی قرار دهیم.

خلاقی با تاکید بر اینکه بنا بر اظهار نظر مسئولان شهرداری آنها از ماجرای دارا بودن وصی دیگری برای خانه بی اطلاع بوده اند، گفت: به من قول دادند در همین هفته با شهردار منطقه نشستی برگزار و در این مورد تفاهم لازم با بنده انجام خواهد شد. ضمن اینکه شعبه ۵۵ دادگاه تجدید نظر نیز در روزهای آتی حکم خود مبنی بر صحت وصیت نامه ما را ابلاغ خواهد کرد.

به گفته خلاقی وی با پیشنهاد شهرداری منطقه یک تهران، رئیس هیئت امنای این خانه خواهد شد و پس از آن امکان استفاده عمومی از این ملک بدون تغییر در ساختار آن و به صورت هیئت امنایی فراهم خواهد آمد.

ارسال نظر