|
|
کدخبر: ۱۷۳۰۲۶

با حضور وزیر کار و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی؛

خبرگزاری تسنیم: مراسم افتتاح سایت تولید داروهای بیوتکنولوژی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و جمع دیگری از مدیران این استان در شرکت داروسازی زهراوی برگزار شد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مراسم افتتاح سایت تولید داروهای بیوتکنولوژی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و جمع دیگری از مدیران این استان در شرکت داروسازی زهراوی برگزار شد.

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم ضمن تشکر از مدیران و کارشناسان مجموعه هلدینگ داروئی تامین، سهم ۴۵ درصدی صادرات دارو را برای این گروه باعثافتخار دانست.

وی دامه داد: به همت آقای نوربخش از این پس سرمایه گذاری بیشتری برای داروهای استراتژیک و گیاهان دارویی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه ایرانیان حق دارند کیفیت زندگی بهتری را تجربه کنند، افزود: این هدف دور از دسترس نیست و با تدبیر می توان این امید را محقق کرد.

زرگری، مدیرعامل گروه دارویی تامین نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه دارو از لحاظ استراتژیک نقشی غیر قابل جایگزین دارد، گفت: در سال ۹۱ گردش اقتصادی بخش دارو در کشور ۸۲۰۰ میلیارد بوده است که حدود نیمی از آن توسط گروه تامین محقق شد و با این حساب این مجموعه بزرگ ترین سرمایه گذار در زمینه دارو در خاورمیانه بوده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه شرکت فرایندگستر نیز به عنوان پنجمین شرکت گروه، به زودی فعالیت خود را در آذربایجان شرقی آغاز می کند، افزود: این شرکت در زمینه تولید آب اکسیژنه فعالیت خواهد داشت که در حال حاضر ۱۰۰ درصد وارداتی است.

گفتنی است شرکت داروسازی زهراوی از سال ۱۳۷۰ به بهره برداری رسید و ۶۹ درصد سهام آن در اختیار گروه دارویی تامین، وابسته به سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد. با افتتاح سایت جدید این شرکت تولید ۳ داروی استراتژیک پتاپوئتین، فیلگراستیم و پگ فیلگراستیم به مجموعه تولیدات آن افزوده شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر