|
|
کدخبر: ۱۷۳۱۷۰

خبرگزاری تسنیم: پسر روستایی دامدار با فریب دختر دانشجو، خود را به عنوان یک محقق استرالیایی جا زد و با اطلاعاتی که از سفر پر دردسرش به تهران به دست آورده بود قصد اخاذی از این دختر را داشت که توسط ماموران پلیس فتا تهران دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، چندی پیش دختر جوانی با مراجعه به پلیس فتا، از اقدام به اخاذی یکی از محققان خارج از کشور خبر داد و مدعی شد فردی که بعنوان محقق در یکی از دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل و مطالعات تحقیقاتی است از وی درخواست مبلغی معادل ۲ میلیون تومان ارز کرده و او را تهدید کرده است که در صورت عدم پرداخت این مبلغ، اطلاعات خصوصی وی را منتشر می کند.

این دختر دانشجو که در رشته گیاه شناسی مشغول به تحصیل است، در تشریح این ماجرا می گوید: چند ماه پیش از طریق یکی از شبکه های اجتماعی با فردی که خود را محقق نانو در علوم گیاه پزشکی در یکی از دانشگاه های معتبر استرالیا معرفی کرده بود، آشنا شدم و به مرور زمان و در طول ارتباطات مجازی خود با وی، مجذوب وجهه علمی وی شدم.

وی ادامه داد: چند ماه پس از آشنایی مان، آن مرد عنوان کرد که قصد دارد به منظور انجام یک سری از تحقیقات خود به ایران سفر کند و من هم که به شدت تحت تاثیر مقام علمی وی قرار گرفته بودم، برای استقبال از او به فرودگاه امام خمینی رفتم و در مسیر برگشت از فرودگاه نیز از او خواستم تا به جای اقامت در هتل، آن چند روز را در خانه من میهمان باشد.

این دختر دانشجو با بیان اینکه این محقق استرالیایی در طول سفر چند روزه خود مهمان خانه او بوده گفت: در طول اقامت وی در منزل من و در خلال صحبت هایم، این فرد متوجه فضای به شدت سنتی حاکم بر خانواده ما و اطلاعاتی از محل زندگی خانواده مان شد.

این دختر در ادامه شرح ماجرا افزود: پس از چند روز این فرد عنوان کرد که فعالیتش در ایران به اتمام رسیده و قصد دارد مجدداً به استرالیا بازگردد که من هم با اتومبیل شخصی خودم وی را تا فرودگاه امام خمینی مشایعت کردم و وی به استرالیا بازگشت.

وی گفت: پس از مدتی که از بازگشت وی به استرالیا گذشت، این فرد از من درخواست کرد که معادل مبلغ ۲ میلیون تومان ارز را برای او ارسال کنم و من که در آن زمان چنین پولی را نداشتم از واریز این مبلغ خودداری کردم و وقتی وی با مقاومت من مواجه شد من را تهدید کرد که در صورت عدم پرداخت این مبلغ، اطلاعات شخصیم را منتشر و اقامت چند روزه اش در منزل من را به اطلاع خانواده ام می رساند.

سرهنگ محمدمهدی کاکوان در گفت وگو با خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به پرونده مذکور اظهار داشت: مهندسان پلیس فتای تهران بزرگ پس از اظهارات این دختر و پس از بررسی های فراوان موفق به شناسایی فرد مذکور در یکی از روستاهای یکی از شهرهای دور افتاده کشور شدند که با اخذ نیابت قضایی، متهم را که جوانی روستازاده، کشاورز و دامدار بود دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در ادامه تاکید کرد: متهم در اعترافات خود انگیزه اولیه از برقراری این ارتباط را تنها یک شوخی عنوان کرده بود و در ادامه با توجه به تجربیاتی که در زمینه کشاورزی داشته توانسته بود اعتماد شاکی را جلب کند.

کاکوان با اشاره به دردسرهایی که در جریان این پرونده برای متهم بوجود آمده بود، گفت: متهم در اظهاراتش عنوان کرد که پس از مدتی این شوخی، به موضوعی جدی برای وی تبدیل شده بود و او برای آمدن از روستایشان به تهران و سپس فرودگاه امام خمینی، ساعت ها با اتوبوس سفر کرده بوده و حتی متحمل هزینه های بسیاری هم شده بوده است و پس از ورود به تهران هم برای رسیدن به فرودگاه امام خمینی به دلیل نداشتن پول کرایه تاکسی به دردسر زیادی افتاده و این سفر هزینه های زیادی را برای او به بار آورده بود.

وی در پایان با اشاره به بهم ریختگی شدید روحی این دختر جوان پس از این اتفاق گفت: جوانان باید پیش از هرگونه اقدام و ورود در دنیای مجازی، این فضا را به درستی بشناسند و بدانند که نباید به اطلاعات رد و بدل شده و هویت های عنوان شده در این فضای مجازی اعتماد کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر