|
|
کدخبر: ۱۷۳۳۳۲

زنگ هشدار با هجوم ریزگردها به صدا در آمد

خبرگزاری تسنیم: آلودگی شدیدی که با حمله ریزگردها در هوای کربلا آغاز شده است، زنگ هشدار را در این شهر مقدس به صدا در آورده است؛ زائران توصیه های پزشکی را در این زمینه جدی بگیرند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، به نقل از پایگاه خبری حج، باز هم فصل گرما در عراق فرا رسید و باید شاهد هجوم ریزگردهای شدید گرد و غبار باشیم که سلامت زائران را با تهدید جدی مواجه می کند؛ حجم این ریزگردها به اندازه ای است که نمای حرم مطهر امام حسین(ع) از دیده ها محو شده است.

ماشاءالله رضایی، نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در عراق از زائرانی که قصد عزیمت به سفر زیارتی عتبات را دارند می خواهد که با تهیه ماسک های تخم مرغی و کتانی از داروخانه های سطح شهر خود، حتما از ماسک برای پوشش بینی و دهان خود استفاده کنند.

وی با اشاره به این پدیده که چند سالی است به معضل کشورهای عراق، سوریه، عربستان و به طبع آن ایران تبدیل شده است، استفاده از ماسک را برای در امان ماندن از دست ذرات ریز معلق در هوا و به طبع آن دچار نشدن به بیماری های تنفسی به زائران توصیه می کند.

توصیه می شود که زائران برای اینکه خود را از اثرات سوء گرد و غبار حفظ کرده و اثرات نامطلوب این پدیده را بر سلامت خود به حداقل برسانند، در زمان وقوع این پدیده از محل استقرار خود خارج نشوند و یا زمان فعالیت خود را در هوای آزاد به حداقل ممکن برسانند.

زائران توجه داشته باشند که ماسک های کاغذی معمولی و دستمال نمی تواند جلوی ورود ذرات ریز گرد و غبار به سیستم تنفسی را بگیرد و تنها استفاده از ماسک های ویژه که برای این منظور طراحی شده است، پیشنهاد می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر