|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۳۸

معاون دریایی سازمان محیط زیست:

خبرگزاری تسنیم: معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست گفت: وزارت نیرو در خصوص سامان ندادن فاضلاب های شهری پاسخگو باشدچرا که تاکنون فاضلاب های شهری سامان نداده شده که این خود یک مشکل اساسی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی به چابهار، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست در مراسم جمع بندی و تهیه و تصویب نقشه راه کمیته ملی مقابله با شکوفای مضر جلبکی اظهار داشت: پینشهادهای کمیته ملی باید به شکلی باشد که رویکردها تغییر کرده و گام های مؤثری برداشته شود همچنین باید اگر سایتی در راستای اطلاعات مضرات جلبکی وجود دارد تمام اطلاعات کامل در آن مطرح شود.

وی ادامه داد: همکاری منطقه ای را باید ایجاد کنیم چرا که این امر بسیار مهم است و امروز باید خلأهای اطلاعاتی را به دست آوریم و در کارگروه های کوچک آن ها را عملیاتی کنیم در حقیقت باید کمیته را به شکلی پیش ببریم که استخوان دار شود.

فرشچی بیان کرد: علت ریشه ای کشند قرمز(جلبک های مضر) باید مشخص شود و بر اساس وضعیت مالی فعالیت ها انجام شود نه این که هر ۳ ماه یک بار جلسه ای داشته باشیم و بعد هر کسی به سوی خود رود و کاری صورت گیرد.

وی ادامه داد: موضوع پیشگیری، کنترل و مقابله از مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد همچنین ببینیم که چه نهادی می تواند در راستای بهتر عمل کردن به ما کمک کند.

فرشچی اظهار داشت: ما نقش شیلات و نفت و سازمان محیط زیست را دیده ایم ولی نقش بخش های خصوصی صیادان و مردم را ندیده ایم که باید این امر مورد بازبینی قرار گیرد فقط تحقیق کافی نیست بلکه باید بر اساس تحقیقات کارها اجرایی شود.

فرشچی با اشاره به انتقادی که نسبت به وزارت نیرو داشت گفت: درست است که وزارت نیرو با چالش هایی مواجه است ولی چرا وضعیت فاضلاب ها را سامان نمی دهد در حقیقت در راستای سامان دادن وضعیت فاضلاب ها باید اقدام کند.

وی ادامه داد: وظارت نیرو تاکنون فاضلاب های شهری را سامان نداده و ما امروز درخواستمان این است که این فاضلاب ها را سامان دهد.

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست بیان کرد: وزارت نیرو باید در خصوص این که تا امروز وضعیت فاضلاب های شهری را سامان نداده پاسخگو باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر