|
|
کدخبر: ۱۷۵۱۸۹

مدیر امور اعتباری بانک مسکن در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: مدیر امور اعتباری و سرمایه گذاری بانک مسکن از وصول ماهانه ۲۰۰ میلیارد تومان اقساط تسهیلات مسکن مهر خبر داد و گفت: در حال حاضر معوقه بازپرداخت تسهیلات پروژه های مشارکتی و فروش اقساطی حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است.

ذبیح الله نعمتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: ماهانه به طور متوسط ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مسکن مهر بازپرداخت می شود، به عبارت دیگر سالانه حدود ۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بازپرداخت می شود.

وی با بیان این که به طور طبیعی معوقه بازپرداخت تسهیلات داریم، تصریح کرد: در حال حاضر معوقه کل پروژه های مسکن مهر اعم از مشارکتی ها و فروش اقساطی حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال است. از این میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال مربوط به پروژه های مشارکتی و بقیه مربوط به پروژه های فروش اقساطی است.

وی در خصوص فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر، گفت: نظر بانک مسکن و وزرات راه و شهرسازی این است که پروژه های نیمه کاره تکمیل شود. هم اکنون در حال عقد قرارداد این واحدها هستیم. همچنین پروژه هایی که در بانک مسکن ثبت موقت شده بودند در حال انجام است.

مدیر امور اعتباری و سرمایه گذاری بانک مسکن پیش تر از قسط بندی یک میلیون و ۴۵ هزار واحد مسکن مهر خبر داده و به تسنیم گفته بود: قرار شده بانک مسکن از محل دریافت اقساط مهر جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام پرداخت داشته باشد.
نعمتی اظهار کرد: بر اساس مصوبه دولت کل تعهد بانک مسکن برای طرح مسکن مهر در مجموع ۵۰۰ هزار میلیارد ریال است که تاکنون ۴۷۷ میلیارد ریال عقد قرارداد شده و ۴۲۰ هزار میلیارد ریال نیز تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان این که از کل قرارادادهای بسته شده تاکنون یک میلیون و ۴۵ هزار واحد قسط بندی یا فروش اقساطی شده است،

وی با اشاره این که کل واحدهای مسکن مهر دو میلیون و ۳۸۵ هزار واحد بوده است، افزود: عملا از ابتدای مسکن مهر تاکنون نصف واحدهای این طرح قسط بندی شده است.

مدیر امور اعتباری و سرمایه گذاری بانک مسکن با تاکید بر این که کارها در خصوص مسکن مهر به خوبی پیش می رود، گفت: قرار شده بانک مسکن از محل دریافت اقساط مهر جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام پرداخت داشته باشد.

نعمتی ادامه داد: کل سقف تعهد بانک مسکن در طرح مهر ۵۰۰ هزار میلیارد ریال است، اما بانک مرکزی به ما کلا ۴۵۰ هزار میلیارد ریال خط اعتباری داده است.

وی خاطرنشان کرد: از این رو بانک مسکن باید بابت ۵۰ هزار میلیارد ریال بقیه، از محل وصولی های بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر طی سه سال(سال های ۹۲،۹۳ و ۹۴) که به بانک مرکزی پرداخت نمی شود، برای تکمیل پروژه ها استفاده می کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر