|
|
کدخبر: ۱۷۵۲۷۰

یگ مقام مسئول بخش تعاونی کشور در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: یک مقام مسئول در بخش تعاونی کشور با تاکید بر اینکه دومین سبد کالا به صورت سبد کالایی نخواهد بود گفت: دومین مرحله توزیع سبد کالا به صورت کارت اعتباری است.

این مقام مسئول در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، درباره جزئیات دومین سبد کالایی دولت گفت: در این مرحله دیگر سبد کالا به صورت توزیع اقلام کالایی نخواهد بود بلکه کارت اعتباری است که مشمولین می توانند با مراجعه به فروشگاه هایی که به طور دقیق طی چند روز آینده مشخص می شود خرید خود را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه مشمولین با این کارت اعتباری تنها امکان خرید مواد غذایی را دارند اظهار کرد: همانطور که قبلا هم به این مورد اشاره شده بود در توزیع این مرحله سبد کالا که به صورت کارت اعتباری است، تنها ۵ میلیون افراد تحت پوشش بهزیستی و هشت میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد مشمول خواهند شد.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که ارزش این کارت اعتباری چقدر است گفت: هنوز به طور دقیق این ارزش گذاری مشخص نشده است اما احتمال زیاد به میزان رقم سبد کالای اول خواهد بود.

وی تاکید کرد: هنوز فروشگاه های مد نظر برای خرید این مرحله سبد کالایی مشخص نشده است اما به احتمال زیاد مانند مرحله قبلی تعاونی ها در اولویت برای خرید خواهند بود.

به گزارش تسنیم، ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته بود: چهارشنبه این هفته جزئیات دومین سبد و اقلام آن قطعی خواهد شد.
همچنین هاشمی رئیس سازمان بهزیستی در این باره گفت: به ۵ میلیون از افراد تحت پوشش این سازمان دومین سبد کالا تعلق خواهد گرفت. مقدمات این کار انجام شده است و این سبد کالا خرداد توزیع شود.
سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) هم گفت: این سبد کالا به هشت میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد تعلق می گیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر