|
|
کدخبر: ۱۷۵۳۸۰

به منظور تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری

خبرگزاری تسنیم: تفاهم نامه همکاری و اعطای تسهیلات بانکی بین سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری با حضور مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امضا شد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تفاهمنامه همکاری و اعطای تسهیلات بانکی بین سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری به امضای سعید شیرکوند، معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری این سازمان و علی اصغر سفری، مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک گردشگری رسید.

رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم با اشاره به هدفگذاری سازمان میراثفرهنگی برای ساخت هتل های ۴ و ۵ ستاره در کشور، افزود: با توجه به رویکرد مثبت دولت تدبیر و امید در تعامل با دنیا و و رکود گردشگری تاریخی و فرهنگی در برخی کشورهای منطقه، فرصت طلایی برای رونق گردشگری ایران به وجود آمده است.

سلطانی فر روند روبه رشد گردشگری در کشور را امیدوارکننده و مثبت ارزیابی کرد و گفت: براساس نیازسنجی های صورت گرفته ما دربخش گردشگری برای رسیدن به یک تعادل منطقی نیازمند احداثو تکمیل پروژه های هتل سازی در کشور هستیم.

معاون رئیس جمهور از ارائه تخفیف و امکانات ویژه برای ترغیب قشر دانشجو و بازنشسته کشور به سفر در ماه هایی غیر از ایام پیک سفر خبر داد و تصریح کرد: اقدامات اولیه برای سفر دانشجویان و بازنشستگان در ایام کم مسافر صورت گرفته و با بسیاری از دستگاه های مرتبط با امور گردشگری در این زمینه توافق شده است.

رئیس سازمان میراثفرهنگی در ادامه رویکرد دولت در بحثتوسعه گردشگری را جدی دانست.

گفتنی است، تفاهمنامه همکاری بین سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری در راستای سیاست های محوری دولت تدبیر و امید برای تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری به امضاء رسید.

یادآور می شود، بانک گردشگری در این تفاهمنامه متعهد شده است با توجه به بررسی و تایید توجیه فنی، اقتصادی و مالی طرح ها و اهلیت متقاضیان توسط سازمان میراثفرهنگی پس از دریافت معرفی نامه، حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ معرفی، نسبت به بررسی طرح اقدام کند و مراتب را برای طرح های مصوب، برای انعقاد قرارداد به متقاضی و سازمان اعلام کند.

تأمین و پرداخت یارانه سود از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری یا سایر منابع متناسب با بودجه در اختیار سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و براساس قوانین و مقررات مربوط بابت تسهیلات پرداختی بانک از منابع داخلی خود، از مهم ترین تعهدات این سازمان در این تفاهمنامه است.

اعتبار زمانی تفاهمنامه بین سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری ۳ سال از تاریخ انعقاد تعیین شده است و با توافق طرفین برای سال های بعد قابل تمدید خواهد بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر