|
|
کدخبر: ۱۷۵۵۰۵

" محمد بحرانی " گفت: شخصیت هایی که صداپیشگی آنها را برعهده داریم از ما تأثیر می گیرند و بر ما تأثیر می گذارند.

گروه فرهنگی مشرق- " محمد بحرانی " بازیگر سینما تئاتر و صدا پیشه شخصیت های آقای همساده و ببعی گفت: شخصیت های کلاه قرمزی اصولا زاییده ذهن آقایان ایرج طهماسب و حمید جبلی هستند که پس از مشورت با مرضیه محبوب، عروسک ها ساخته می شوند و در روند تمرین های قبل از ضبط، صداهای مختلف را امتحان می کنند تا صدایی که به شخصیت آن عروسک نزدیک تر است، انتخاب شود.

وی افزود: فعالیت ما در مجموعه کلاه قرمزی یک فعالیت جمعی است و مسلما در چنین فعالیتی، تک تک صداپیشگان و عروسک گردانان در شخصیت پردازی عروسک ها نقش دارند و حتی گاهی پیش آمده است که صداپیشه یا عروسک گردان یک شخصیت، پیشنهاداتی برای شخصیت دیگر ارائه دهد که البته مسلما باید نتیجه، از فیلترذهن آقایان " ایرج طهماسب " و " حمید جبلی " عبور کند.

صداپیشه " آقای همساده " در ادامه گفت: حقیقت این است که عوامل کلاه قرمزی افرادی هستند که سالها، تجربه، سابقه و تحصیلات در حوزه های مختلف هنرهای نمایشی دارند و همین موضوع نیز یکی از عوامل موفقیت مجموعه ی کلاه قرمزی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صداپیشگی همزمان دو کاراکترشما را سردرگم نمی کند افزود: تا به حال این اتفاق نیفتاده است؛ ضمن این که درست است که من صداپیشگی دو شخصیت را به عهده دارم اما " حمید جبلی " صداپیشگی حدودا ۶ عروسک را در این مجموعه بر عهده دارد و می بینید که هر کدام را به نحو احسن انجام می دهد و این نشان می دهد که " حمید جبلی " چه استاد بزرگی در این زمینه است.

بحرانی تصریح کرد: فضای کاری ما بسیار خوب است اما این با جدی بودن کار منافات ندارد، چرا که هم برای ایرج طهماسب و حمید جبلی و هم تک تک ما کار بسیار جدی است.

صداپیشه " ببعی " در ادامه گفت: فعالیت در این مجموعه بسیار سنگین است و ایرج طهماسب با وسواس زیادی تمرین ها را پیگیری می کند و در تمام این مدت ذهن و جسم تمام عوامل به شدت درگیر است.

وی بیان کرد: به اعتقاد من امکان ندارد ویژگی های ما در شخصیت هایی که صداپیشگی آنها را به عهده داریم، نمود پیدا نکند؛ همانطور که ما هم از این شخصیت ها تأثیر می پذیریم؛ به عنوان مثال خود من بعد از صداپیشگی ببعی تصمیم گرفتم زبان انگلیسی خود را جدی تر پیگیری کنم.

بحرانی افزود: به هر اتفاقی که در حوزه نمایش و تصویر اعم از سینما تلویزیون و تئاتر می افتد باید جدی تر نگاه کرد، چرا که این اتفاقات حاشیه نیستند و هر کدام می توانند با ایجاد یک جریان مثبت حال مردم را خوب کنند؛ ضمن آنکه از لحاظ اقتصادی نیز بسیار تأثیرگذار هستند.

وی خاطر نشان کرد: من امیدوارم نگاه کلان به حوزه های مختلف هنرهای نمایشی جدی تر و کار شناسی تر باشد.

ارسال نظر