|
|
کدخبر: ۱۷۶۱۰۶

در معاملات امروز بازار جهانی

خبرگزاری تسنیم: قیمت جهانی نفت در معاملات روز جمعه به ۱۰۹.۱۹ دلار در هر بشکه رسید و هر اونس طلا با کاهش ۴ دلاری قیمت در برابر ۱۲۹۴ دلار معامله شد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، قیمت جهانی نفت در معاملات روز جمعه تحت تاثیر تشدید تنش ها در اوکراین بالای ۱۰۹ دلار در هر بشکه باقی ماند.

هر بشکه نفت سبک آمریکا در این روز با ۲۵ سنت افزایش قیمت نسبت به روز قبل مواجه شد و در برابر ۱۰۱.۷۵ سنت معامله شد. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز با افزایش ۱۰ سنتی به ۱۰۹.۱۹ دلار در هر بشکه رسید.

این در حالی است که ذخایر استراتژیک آمریکا به بالاترین رقم طی پنج هفته گذشته رسیده است.

تحولات اوکراین و نگرانی ها در مورد بروز درگیری بین غرب و روسیه که بزرگترین تولید کننده نفت جهان است باعثافزایش قیمت نفت طی هفته های اخیر شده است.

وزیر خارجه آمریکا هشدار داده است اگر روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین که روز ۲۵ ماه می برگزار می شود مداخله کند با تحریم های سخت تری از سوی آمریکا و اروپا روبرو می شود.

با وجود افزایش قیمت نفت، قیمت فلز زرد در معاملات روز جمعه روندی نزولی داشته است. امروز هر اونس طلا در بازار معاملات آنلاین نیویورک با افت ۴ دلاری قیمت مواجه شد و در برابر ۱۲۹۴ دلار معامله شد.

قیمت طلا طی یک ماه گذشته ۱۰ دلار و در یک سال گذشته ۹۳ دلار کاهش داشته است.

انتشار آماری که نشان دهنده بهبود وضعیت اقتصادی آمریکاست از جلمه کاهش تعداد متقاضیان کار علت افت قیمت طلا در روز جمعه عنوان شده است.

انتهای پیام / /

ارسال نظر