|
|
کدخبر: ۱۷۶۵۸۵

مدیر پنل حکمرانی محلی، مدیریت شهری و شهر جهانی مطرح کرد

خبرگزاری تسنیم: مدیر پنل حکمرانی محلی، مدیریت شهری و شهر جهانی با بیان این که تهران چه نسبتی با جهانی شدن دارد، گفت: باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که اگر تهران بخواهد در زمره شهرهای جهانی قرار گیرد، باید چه قابلیت هایی داشته باشد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از شهرنوشت، پرویز اجلالی، اظهار داشت: پنل مورد ارائه ما با تاکید بر حکمرانی محلی، مدیریت شهری و شهر جهانی است که طی آن ۴ مقاله ارائه شده در ۲ بخش " شهر جهانی " و همچنین " شهر و ما " عصر امروز شنبه در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ارائه می شود.

این استاد دانشگاه و جامعه شناس، تاکیدکرد: علاوه بر این مقاله ها، مقاله دیگری نیز در خصوص چالش حاکمیت و دیپلماسی شهری و جهانی شدن شهرها به بحثو تبادل نظر گذاشته خواهد شد.

وی در خصوص مقاله دیگر این پنل که " شهر جهانی و ما " نام دارد، اضافه کرد: ۳ سخنران نیز درباره جهانی شدن کلان شهر تهران از آرمان تا واقعیت صحبت می کنند. این در حالی است که چالش های بنیادی کلان شهر تهران در مسیر جهانی شدن نیز توسط یکی از استادان ارائه خواهد شد.

اجلالی با بیان اینکه توسعه اجتماعی و حکمروایی محلی در فرآیند جهانی شدن شهرها از دیگر مقالات این پنل است، اشاره کرد: مقاله های یاد شده در این پنل ارائه خواهند شد که در نهایت می خواهیم به این نتیجه برسیم که بر سر راه شهر تهران چه مشکلات و چالش هایی برای جهانی شدن وجود دارد.

استاد علوم اجتماعی دانشگاه تربیت معلم همچنین اضافه کرد: در این همایش و این پنل قصد داریم بیان کنیم که تهران چه نسبیتی با جهانی شدن دارد و اگر بخواهد در زمره شهرهای جهانی قرار گیرد آیا قابلیت این موضوع را دارد یا نه.

انتهای پیام /

ارسال نظر