|
|
کدخبر: ۱۷۷۳۹۵

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران می گوید: در حال حاضر اولویت کمیسیون عمران در این زمینه نظارت بر ۳هزار اتوبوس گاز سوز است که از ایمن بودن مخازن آن اطمینان حاصل شود.

امید نیوز- در همین ماه اخیر بود که روزی از این روز های بهاری سایت ها، خبری تلخ را درج کردند که محتوایش این چنین بود:

دقایقی پیش؛ واژگونی یک دستگاه اتوبوس در اتوبان آزادگان واقع در منطقه جنوب تهران باعثجراحت ۳۰ نفر از مسافران این اتوبوس شد.

در حال حاضر امداد هوایی و زمینی به محل اعزام شده و یک دستگاه آمبولانس برای انتقال مجروحان حادثه در مجل حادثه حضور یافته است.

۱۷نفر از مجروحان این حادثه که اوضاع آنها وخیم تر بود به بیمارستان فیاض بخش منتقل شدند.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: تعداد کشته شده این حادثه تا این لحظه ۷ نفر می‌باشد و علت حادثه نیز در دست بررسی است.

به گزارش خبرنگارامید، هر چند این اتفاق جان ۷ نفر از هم وطنانمان را گرفت و بسیاری از کارشناسان علت را نقص اتوبوس اعلام کردند اما سوال اینجا است که آیا جان ۷ نفر کافی است تا مسئولین بتوانند نظارت بیشتری برای تامین امنیت شهروندان کنند؟!

آیا اتوبوس های فرسوده شهر جمع آوری خواهد شد؟

احمد دنیا مالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در این باره می گوید: در حال حاضر دو هزار اتوبوس فرسوده در ناوگان حمل و نقل عمومی در حال فعالیت هستند که تهدیدی برای تکرار حادثه تلخ آزادگان خواهد بود.

هشدار دنیا مالی در مورد اتوبوس های فرسوده در تهران

وی در خصوص اقدامات کمیسیون عمران شورا برای توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوسرانی گفت: کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر با همکاری و تلاش معاونت حمل و نقل و ترافیک شورای تهران برنامه‌های گسترده‌ای را در توسعه حمل و نقل عمومی آغاز کرده است.

وی ادامه داد: اما در این حوزه یک بحثتوسعه است و یک بحثبازسازی و نوسازی و درجه اول ایمنی است که از تمامی مسائل مهم‌تر خواهد بود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر ۲هزار اتوبوس فرسوده در تهران در حال فعالیت هستند و زمانی که می‌گوییم فرسوده اولین مسئله‌ای که به خطر خواهد افتاد ایمنی است و در کنار آن ناوگان فرسوده به معنای آلودگی هوا و مصرف بیشتر انرژی است.

وی افزود: نکته دیگری که باید در این زمینه به آن توجه کرد مطلوبیت سفر است که هم کیفیت نظیر راحتی، تمیزی و زیبایی و هم کمیت را در برمی‌گیرد و می‌بایست هر دو این مسائل در کنار ایمنی در ناوگان حمل و نقل عمومی قرار بگیرد.

این گزارش حاکیست، هاشمی تشکری معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در شورای شهر تهران در ارائه ی گزارش حادثه اتوبان آزادگان گفت: در این زمینه ابراز نگرانی کرده بودیم که این اتوبوس‌های اسکانیا ایمنی لازم را ندارد اما نمی‌توانیم به مردم بگوییم که چون اتوبوس‌ها از ایمنی لازم برخوردار نیستند، خدمت رسانی نکنند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲۰۰۰ اتوبوس در شهر تهران داریم که بیش از ۱۰ سال است کار کرده‌اند، گفت: ایمنی مردم حرف اول را می‌زند چرا که پول می‌آید و می‌رود اما باید در مورد ایمنی مردم دقت شود و در این زمینه با شرکت تخلف کرده برخورد می‌کنیم اما اتوبوس را نمی‌توانیم جمع کنیم.

هاشمی تشکری ادامه داد: شرکتی وجود ندارد که ایمنی اتوبوس‌ها را از طریق آن انجام دهیم و این شرکت‌ها عنوان می‌کنند که فقط تست ظاهری انجام می‌دهیم بنابراین در این زمینه با مشکل مواجهیم.

به گفته وی طی مقطعی شهرداری در زمینه تحویل این اتوبوس‌ها با وزارت کشور دچار دعواهایی شد، چرا که قصد نداشت این اتوبوس‌ها را تحویل بگیرد.

در این باره رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران می گوید: در حال حاضر اولویت کمیسیون عمران در این زمینه نظارت بر ۳هزار اتوبوس گاز سوز است که از ایمن بودن مخازن آن اطمینان حاصل شود.

هم چنین مرتضی طلایی نائب رئیس شورای شهر تهران پیش از این در خصوص اتوبوس های فرسوده تذکر داده و می گوید: در حال حاضر ۲ هزار اتوبوس فرسوده و شخصی داریم که باید با پی گیری های جدی کمبود ها جبران شود.

امیدواریم با تشویق مسئولین به استفاده از حمل و نقل عمومی با ایجاد امنیت اطمینان مردم را به استفاده از حمل و نقل عمومی بیش از گذشته کنند.

ارسال نظر