|
|
کدخبر: ۱۷۷۵۲۴

کارگران، چشم به دست برجام هستند تا تغییرات دستمزدی خود را ببینند.

به گزارش گروه اجتماعی امیدنیوز، در چند سال گذشته با توجه به رشد سرسام آورتورمفاصله عمیقی بین هزینه‌های زندگی و دستمزدهای کارگران به وجود آمده است. فاصله‌ای که با چند درصد افزایش هر ساله نه تنها پرنمی شود که شکاف بین هزینه زندگی و درآمد خانوارهایکارگری عمیق‌تر می‌شود.دستمزدیکی از موضوعات چالش برانگیز حوزه اشتغال و بازار کار کشور و از اصلی ترین دغدغه‌های جامعه کارگری است. در حالی که در همه عرصه‌های کشور از سیاست داخلی و خارجی گرفته تا اقتصاد همه سخن از فضای پسابرجامی می‌گویند، باید برای دستمزد کارگران نیز برجامی پیشنهاد گردد. ‌‌

دستمزد کارگران

مشکلات اقتصادی سالهای جنگ و تحریم‌های پس از آن باعثشده است تا در نتیجه عقب نگهداشته شدن مزد، کارگران در سالهای گذشته به آسیب پذیرترین قشر جامعه تبدیل شوند. اینک که تحریم ها برداشته شده و قرار است اقتصاد کشور به سمت رونق و شکوفایی پیش برود کارگران منتظرند نخستین تاثیر اجرایبرجامرا در زندگی خود تجربه کنند.

منابع مالی جدیدی که از بعد اجرای برجام وارد ایران می شود باید به جای واردات کالاهای مصرفی و غیر ضروری خارجی صرف توسعه اقتصادی ایران هزینه شود و دولت به بهانه جذب این منابع مالی حقوق کارگران را قربانی نکند.

هرچند برجام صورت گرفت، اما زمانی ما می‌توانیم سربلند باشیم که خانه و زندگی کارگران عزتمند و سفره و سبد آن‌ها پُر از کالاها و اقلام اساسی باشد. حضور حداکثری جامعه کارگری در انتخابات مجلس و رأی دادن به کاندیداهای این سازمان مردم‌نهاد، نقشی اساسی در تحقق این اهداف دارد.

ارسال نظر